Maaşlar

Hostes Maaşı Ne Kadar?

Taşımacılık işinde çalışmak isteyenler için oldukça önemli konulardan biri hostes maaşı ne kadar veya hostes maaşı ne kadar gibi sorular bu mesleği yapmak isteyenler için oldukça önemli ve sık sık sorulmaktadır. Kabin memuru maaşları günümüz koşulları ve ulaşım şartlarının değişmesi, büyümesi ile daha farklı boyutlara ulaşarak iş imkanları oldukça fazla olmaktadır. Bu nedenle kabin memuru maaşı çalışılan hava yolu şirketine göre değişikliğe sebep olmaktadır. Günümüzde ilgi gören meslekler haline gelmesi hava yolu şirketlerinin artması ile birlikte ilgiyi de aynı oranda artmıştır. Sitemiz büyüteç.net ekibi olarak bu konu da araştırmalar da bulunduk ve kabin memuru veya diğer ismi ile erkekler için host kadınlar için hostes maaşlarını araştırdık ve hazırlarayarak sizlere sunduk. Aşağıda maaşlar hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

2018 yılı hostes ve host maaşları firmalara göre değişiklik göstermektedir. Buna göre 2018 kabin memuru maaşları minimum 4 bin ile 5 bin lira dolaylarında olmaktadır. Bu maaş deneyim süresine göre değişikliğe sahiptir. Eğer tecrübe 5 ve üzeri yıla ulaştı ise maaşın iki katına ulaşmakta ve 8 ile 9 bin lira maaş alabilmektedirler. Bu belirtilen fiyatlar ortalama fiyat bandında olup, firmaya göre ve seyahat türüne göre değişiklik gösterebilir.

Yaşanan son zamlar ile birlikte dolar kurunun 3,5 lira dolaylarından kısa bir süre içinde 6 ve üstü rakamlara çıkması hostes maaşlarına da etki etti diyebiliriz. Tüm sektör de maaşlar oldukça arttı. Fakat bazı firmalar zam yapmaz iken, bazı firmalar da yılbaşı veya zam yapılacak süreleri bekliyor diyebiliriz. Hostes maaşı ne kadar adlı yazımız ile bu konu da net bir bilgi vermeye çalıştık.

Güncelleme: 22.08.2018

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı