Iphone X En Beğenilen Özellikleri

  • Mesut YEŞİLYURT

Apple firmasının 10. Yılına özel tasarladığı Iphone X oldukça yüksek bir rakamla satışa sunulmasına rağmen birçok ülkede az bir zamanda tükendi. İlk başlarda yeterli sayı bulunmasa da şimdiler de tüm isteyenler Iphonde X sahibi olabilmektedir. Eski sürümlerine göre yeni özellikler eklenen bu telefonda yazılım siteminde değişikliğe gidilmeyerek İOS kullanıldı. Android kullanıcıları bu yüzden Iphone X i sıkça eleştirse de, Iphone kullanıcıları yeni sürümden gayet memnun. Iphone X in en beğenilen özellikleri arasında yüz tanıma özelliği, ekranı, şarj ömrü ve animojileri sayılabilir.

İOS Nedir: İOS kapalı bir yazılımdır. Ve kullanıcılarını veri alışverişlerinde kısıtlamaktadır. Iphone için özel geliştirilmiş bir sistemdir. Kapalı kaynaklı olması onu virüs gibi etkenlere karşı korunaklı kılsa da birçok olumuz yön de oluşturmaktadır.

Face ID yani Yüz Tanıma Özelliği

Bazı kimselerce kusurlu olarak sayılan bu özellik çoğu Iphone kullanıcısı tarafından çok beğenildi. Bu özellik parmak izi özelliği yerine gelen bir özelliktir. Iphone X’in en beğenilen özellikleri arasında sayılan bu işlem Touch ID’ye göre daha güvenilirdir. Apple Pay ve diğer uygulamalarla da uyumlu çalışmaktadır. Bu özellikden şifre işlemleri, App Store, kilit açma eylemlerinde de faydalanılabilecek. Aynı özellik Apple Pay’da da kullanılacak ancak henüz kullanıma girmiş değil.

Süper Retina OLED Ekran

Iphone X’in en beğenilen özellikleri arasında yer alan diğer husus ise ekranıdır. Iphone 5.8 inç lik bir ekrana sahiptir ve home tuşu bu ekranla birlikte yok olmuştur. Çok iyi bir çözünürlüğe sahip bu ekran kullanıcılar tarafından fazlaca övülmüştür. Üst derece renk kalitesi ve canlılık hizmeti ile çok beğenilmiştir.

Iphone X’in Diğer Özellikleri

Iphone X’in sevilmesinde ve bu kadar satmasında rol oynayan diğer özellikler ie batarya ve animoji özellikleridir. Sarj özelliğinden ve pil ömründen kullanıcılar memnun kalırken animoji özelliği ile de oldukça eğlenmişlerdir. Iphone X gücünü altı çekirdek işlemcili Apple A11 Bionic’ten sağlıyor. 3 GB RAM a sahip. Iphone 7 Plus modelinde yatay olarak yerleştirilen kamerası ıphone X de dikey olarak konumlandırılmış.

Bir önceki yazımız olan Adli Bilişim Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI