BüyüteçNet

İstanbulda En İyi Balık Tutulacak Alanlar?

İstanbulda En İyi Balık Tutulacak Alanlar?

Balık avı malzemeleri çok sayıda seçeneği sahiptir. Ancak doğru yöntemle balık tutmak için gerekli malzemeler belirlidir ve özenle seçilmelidir. Profesyonel bir balıkçının farklı balıkçılık malzemeleri sahibi olması da gerekse de temel olarak seçilecek olan malzemeler sabittir. Özellikle de iyi bir oltaya sahip olmak oldukça önemlidir. Özellikle balık avlamaya yeni başlayan birinin profesyonel avcıların kullandığı bir oltayı kullanması iyi ve sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Yeni başlayanlar başlangıç oltalarından birini temin etmelidir. Öyle ki daha gelişmiş özelliklere sahip oltaları kullanması durumunda deneyim sahibi olmadığı için hüsrana uğrama riski artmaktadır.

Balık malzemeleri tamam, olta çeşitleri arasından en uygunu ve başarılısı da seçilmiş, sıra geldi İstanbul’da nerede, hangi balık tutulur sorusuna… İstanbul, balık tutmak için en verimli şehirlerden biri. İstanbul çevresinde balık tutulacak olan yerde tam olarak hangi balığın çıkacağını bilmeniz oldukça önemli. Aksi halde hayal kırıklığına uğramanız mümkün. Hangi balık çeşidinin hangi mevsiminde nerede olacağını öğrendikten sonra ise en doğru olta çeşitleri için https://www.balikmarketim.com/ adresini ziyaret etmeniz yeterli. En uyun olta fiyatları ile en kaliteli olta çeşitlerine göz atabilirsiniz. Bunun dışında İstanbul’un hangi bölgelerinde, hangi balıkları avlayabileceğinizi Balık Marketim olarak sizler için derledik…

İşte İstanbulda En İyi Balık Tutulacak Bölgeler

Anadolu Kavağı, Boğaz şeridinin en keyifli ve sakin noktalarından biri. Anadolu Kavağı bölgesinde kıyıdan bolca istavrit ve kefal avlamak mümkün. Bu alandan doğru balık malzemeleri ile zargana bile avlayabilirsiniz. Pek bilinmese de Avcılar sahilde bolca istavrit ve kefal avlamak mümkün. Özellikle liman bölgesi olan Ambarlı alanında daha fazla çeşitlilik bulabilirsiniz. İstavrit ve kefal dışında bu bölgede avlayabileceğiniz balıklar ise; eşkina, isparoz, lüfer ve mırmır olarak sayılabilir.

En özel balık avlama yerlerinden biri olan Bebek ise, dinlenmenin ve çeşitli balıkları verimli şekilde avlamanın en güzel yerlerinden biri.  Bebek Akıntıburnu İstanbul Boğazı’nın dönüş noktasında bulunmaktadır. 12 ay boyunca istavrit avlanabilmesi mümkün. Eylül ve Kasım ayları arasında lüfer ve çinakop da avlanabilir. Yaz aylarında da bol bol zargana bulunur. Beylerbeyi bölgesinde ise İstanbul’un en güzel manzaralarından birini izleyerek balık avlamanız mümkün. Bu bölgede birçok balık çeşidi mevcut. Dil balığından, hamsiye kadar birçok çeşitte balığı, doğru mevsimde avlayabilirsiniz.

Galata Köprüsü ise hemen hemen herkes tarafından bilinen ir bölge. Bereketi sayesinde hafta sonları bu alanda balık tutmak için yer bulmak bile mümkün olmuyor. Özellikle de amatör balıkçılar için en güzel noktalardan biri olan Galata Köprüsü, birçok balık için ev sahibi konumundadır.  Özellikle bol bol istavrit bulunan bu bölgede, çinekop da oldukça fazladır.  Çinekop açısından bereketli olan köprü altı kefal avcılarının da uğrak noktası olarak bilinmektedir. Bunun dışında izmarit de avlamanız mümkün.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ