Tanıtımlar

İzmir Psikolog ile Etkili Terapi

İzmir psikolog ile bu alanda etkili bir terapi süreci sizi bekler. İzmir psikolog ev, iş ve arkadaş ilişkileri konusunda sorun yaşayan herkes için ortak çözümler üretir. Toplum içinde yaşanılan sorunların çözümü çoğu zaman zor görünür. Fakat bu çözümlerin kolay yolları psikologlar tarafından sizlere öğretilir. Özellikle bu tür desteklerin kişi için yeterli olup olmadığı da merak edilir. Ancak her bir destek tıpkı yüz yüze yapılan görüşmeler kadar destekleyicidir. Bugün Türkiye’nin birçok yerinde bu terapiler yapılır. Ancak etkili online terapiler için İzmir psikologları verdikleri destek ile ön plana çıkar. Bu alanda uzman ve etkin çalışma gücüne sahip olan birçok psikolog var.

Online psikologlar eşliğinde daha rahat bir ortamda kendinizi en iyi şekilde ifade edebilirsiniz. Online olarak verilen her bir terapi süreci kişi tarafından belirlenir. Zaman ve seans farklarını göz önünde tutarak randevu alabilirsiniz. Üstelik online olarak yapılan terapiler zaman kazanımı açısından da önem taşır. Zamanı kendiniz için kısaltıp etkili konuşabilirsiniz. Yoğun bir iş hayatınız ya da aile yaşantınız vardır. Özellikle bu durumlarda yüz yüze terapiye gitme de zorlaşır. Ancak online olarak sunulan tepiler eşliğinde bu sorun ortadan kalkar.

Online Psikolog Kimler İçin Uygundur?

İzmir psikolog bu alanda ihtiyaç duyan herkes için uygundur. Yaş sınırı da yoktur. Yani yaşın küçük ve büyük olması da önem taşımaz. Özellikle çocuk yaşta olanlar için de ayrı destek veren birçok uzman vardır. Çocuk psikologları da denilen bu kişiler kendi alanında uzmanlaşarak destek verirler. Sizler de hangi yaş grubunda olursanız olun gerekli desteği en iyi şekilde alabilirsiniz. Ayrıca anlatılmayacak ve içine çıkılmayacak sorunlara karşı çekimse davrananlar vardır. Bu gibi durumlarda psikologlar çekimser tavrınızı yıkar. Böylece daha rahat konuşma imkanına sahip olursunuz.

Online psikolog eşliğinde sadece kısa bir süre içinde oldukça uzun bir yol kat edebilirsiniz. Ücretleri konusunda merak edenler de vardır. Bu terapi internet üzerinden sunulduğu için ücret konusunda da uygun bir çerçeve çizilir. Yani kişi bütçesini yormayacak bir gelişim burada söz konusudur. Terapi ve seanslar kişiye göre farklılık gösterir. Kimisi tek seansta sorunu çözüme kavuştururken kimisi için bu seans sayısı artış gösterebilir. Özellikle burada kişinin psikoloğa ne kadar ihtiyaç duyduğu da önem taşır. Bu yüzden seans sayısında da artış ya da azalış yaşanır.

Online Terapi ve Online Danışmanlığın Farkı

İzmir psikolog bünyesinde hem online terapi hem de online danışmanlık hizmeti verilir. Genellikle bu iki alan benzerlik gösterir. Ancak burada ince ayrıntılar söz konusudur. Online terapi süreci kapsamlıdır. Daha uzun sürer. Fakat danışmanlık bir terapi değildir. Sadece bazı konularda soru cevap yolu ile yardım alınması sağlanır. Burada kapsam yoğun olmaz. Seans da olmaz. Sadece kişi ihtiyaç duyduğu an arayıp danışmandan yardım alır. Ancak online terapiler psikolog kontrolünde olur.

Psikolog seans sayısını kişiye göre belirler. Yani süreci psikolog ve hasta beraber yönetir. Bu yüzden terapi ve danışmanlık arasında belirgin farklar vardır. Ayrıca terapilerde kişi ayrıntılı konuşabilir. Ancak danışmanlık bunu gerektirmez. Online psikolog eşliğinde genel sorunlar yerine daha detaylı konulara ve sorunlara başvurulabilir. Ancak İzmir’de hem terapi hem de danışmanlık hizmeti ikisi bir arada olacak şekilde sunulur. Sadece yardım almak istediğiniz alanı belirtmeniz yeterli olacaktır. Bu alanda çoklu hizmet imkanı ve uzman psikologlar eşliğinde terapiler yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı