Eğitim


Teknolojinin Zararları Nelerdir?

Teknolojinin Zararları Nelerdir?

Teknoloji denilen icat teknolojinin zararları başta olmak üzere yeniliklere sebep oldu. Bunların ardı sıra teknolojinin zararları nelerdir konusunu incelemek gerekir. Başta yeniliklerin ve gelişimlerin insanların..
Eğitim3 Eylül 2018
2018 KPSS Önlisans Konuları

2018 KPSS Önlisans Konuları

Kamu personeli olmak için düzenlenen bu sınav çift yıllarda yani 2016  – 2018 – 2020 gibi yıllarda ÖSYM tarafından yapılan, devlette sözleşmeli veya kadrolu sınıflarında..
Eğitim20 Ağustos 2018
Nasıl Pilot Olunur?

Nasıl Pilot Olunur?

Kişisel özellikleriniz meslek seçimlerinizi büyük ölçüde etkiler. Eğer özgürlüğünüze düşkünseniz ve gökyüzünde olmak istiyorsanız pilotluk tam size göre bir meslek olacaktır. Ancak meslek seçimlerinde sadece..
Eğitim26 Şubat 2018
Stand, Stant, Sıtand  (TDK) nasıl yazılır?

Stand, Stant, Sıtand (TDK) nasıl yazılır?

Türkçe de birçok kelimenin yazımı yanlıştır. Bu yanlış yazılan kelimeler arasında da stant gelmektedir. Özellikle yazılış bakımından birbirinden farklı kullanımları vardır. Bu kullanımların yanı sıra..
Eğitim31 Mayıs 2017
Dover Boğazı Nerededir?

Dover Boğazı Nerededir?

Manş Denizi’nde bulunan ve Fransa ile İlgiltere arasında yer alan Dover boğazı bulunmaktadır. Bu boğaz iki ülkeyi Deniz ile beraber komşu kılmıştır. İngiltere tarafında Dover..
Eğitim6 Mart 2017
2018 YGS Ne Zaman Kaç Gün Kaldı?

2018 YGS Ne Zaman Kaç Gün Kaldı?

Heyecan ile beklenen ygs ne zaman ve ygs kaç gün kaldı sorusunun cevabını size ygs geri sayım ile vermek istiyoruz. Ygs 2018 sınavı milyonlarca öğrenci ve hali..
Eğitim16 Kasım 2016
Su Döngüsü Olayı Nedir ?

Su Döngüsü Olayı Nedir ?

Su döngüsü suyun , atmosfer , hidrosfer , litosfer ve biyosfer arasında sürekli olarak belli şartlar altında yer değiştirmesi olayına denir . Atmosfer içindeki su..
Eğitim3 Ekim 2016
Hücresel Solunum Nedir ?

Hücresel Solunum Nedir ?

Hücrelerde gerçeklesen organik besin monomerlerinin hücrenin içine alınması ve daha sonra da enzimler yardımıyla parçalanması sonucu enerji sentezlenir. Ortaya çıkan bu enerjiye Atp, bu şekilde..
Eğitim25 Eylül 2016
Eşeysiz Üreme Nedir ?

Eşeysiz Üreme Nedir ?

Bir canlının sadece kendi genetik kodlarını kullanarak, çeşitli yollarla kendine benzer canlılar meydana getirmesine eşeysiz üreme denir. Canlıların bu yolla üremesi, diğer üreme şekillerine göre..
Eğitim22 Eylül 2016
Fotosentez Nedir ? Nasıl Oluşur ?

Fotosentez Nedir ? Nasıl Oluşur ?

Yeşil bitkiler ile alakalı olan bu konu çok fazla kapsamlı olmaktadır. Fotosentez olayı yeşil bitkiler de ışık yardımı ile su ve su bileşenleri ile beraber..
Eğitim9 Temmuz 2015
Kimyasal Bağlar ve Çeşitleri Nelerdir ?

Kimyasal Bağlar ve Çeşitleri Nelerdir ?

Kimyasal bağlar, hayatımızın her noktasında yer alan atomların, birbirine tutunması için gerekli olan bağ çeşidine denilen genel bir isimdir. Kimyasal Bir Bağın Oluşması Bir kimyasal bağın oluşması..
Eğitim25 Haziran 2015
Tork Nedir ?

Tork Nedir ?

Tork hemen herkesin bileceği üzere arabalar ile alakalı bir kavramdır. Fakat herkes torkun açıklamasını kolay kolay yapamamaktadır. Bizler de açıklama yaparken zorlanabiliriz. Aslın da torkun..
Eğitim21 Haziran 2015
Doping Nedir ? Doping Nasıl Yapılır ?

Doping Nedir ? Doping Nasıl Yapılır ?

Doping hemen herkesin bildiği üzere genellikle sporcuların yarışlar da güç ve performans sağlamaları için kullanmış oldukları bir ilaç yöntemidir. Doping yöntemini ülkemiz de hemen herkes..
Eğitim, Sağlık20 Haziran 2015