Hayatı Büyüteçliyoruz – Buyutec.NET

Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri

25.06.2022
271

Hemen her evde TV kabloları hem de başka bir sürü kablo çeşidi vardır. Bu tarz kabloları gizlemek için birçok yöntem bulunuyor. Bizler sizlere bu yöntemleri sırası ile anlatacağız. Sizde kendinize en uygun olanı ile kablolarınızı gizleyebilirsiniz. Kablo gizleme yöntemleri ile alakalı kullanılan birkaç yöntemle başlayalım.

Elektrik için, internet için, veri aktarımı için birçok kablo geçişi mevcuttur. Bu tarz kablolar ilk başta az gibi gelse de daha sonra birkaç kablo birleştikten sonra sizde evdeki kablo kaosuna mağdur kalabilirsiniz. Kabloları kamufle ederken iletimini kesmemeniz ya da engellememeniz gereklidir. Bu nedenle kablo gizleyici ile tüm kabloların dağınıklığından kurtulabilirsiniz. Özellikle oturma odası için olmazsa olmaz apartlar dan biridir.

Evlerde ya da iş yerlerinde çok fazla kablo karmaşası olmaktadır. Teknolojinin ya da elektriğin olduğu her alanda farklı bir kablo dağınıklığı ile karşı karşıya kalmaktasınız. Üst üste binen ve birbirine geçmiş durumda olan ve evde ofiste olan birçok karmaşık kablo olmaktadır. Hem estetiği bozmaktalar. Hem de kör düğüm olmaktadırlar.

1. Eski kitaplarla kablo gizleyici yapabilirsiniz

Kitapları kablo gizleyici olarak kullanabilirsiniz

Yukarı da ki resim de kitapları kablo gizleyici olarak kullanabilirsiniz. Tabi bunu eski, yıpranmış ve kullanılamaz kitaplar ile yapmak daha doğru olacaktır.

2. Kabloları Mobilyanızın Arkasına Bağlayın

Kabloları Mobilyanızın Arkasına Bağlayın

Yapı malzemeleri satan birçok alışveriş merkezinde bu aparatları bulabilir ve kabloları rahat bir şekilde tv kablosu gizleme oldukça basittir. Adına ise şeffaf kablo klispi deniliyor.

Uzatma kablolarını da aynı şekilde kamufle edebilirsiniz. Evdeki duvarda kötü görünüm olmamasını sağlamak için bu ürünleri boyayabilirsiniz. Plastik ürünlerden oluşan bu tasarım ürünleri plastik bir üründür. İstediğiniz renklerde de bu ürünleri alabilirsiniz. Kapaklı olanları sayesinde evcil hayvanlarınız açamazlar. İçini görme ihtimalleri de ortadan kalkar.

3. Kanepelerin Arkasına Gizleyin

Kanepelerin Arkasına Gizleyin

Alacağınız küçük dekoratif ürünler ile kanepenizin arkasına oldukça rahat bir şekilde gizleyebilirsiniz. Kablo saklama yöntemleri arasında en iyi yöntemlerden biridir.

Dekoratif kablo gizleme yöntemleri ürünü de sizler için tasarlanmış son derece dekoratif ürünlerdir. Bu ürünleri sadece bu işin ustaları değil sizler de internet üzerinden bakarak yapabilirsiniz. Takması kolay olan bu ürünleri kullanması çok pratiktir. Evinizdeki kötü görünümü bu şekilde önleyebilirsiniz.

Şarj ünitesini renklendirmek ve güzel bir görünüm elde etmek isteyen kişiler bu ürünleri yıldız dekoru ile süslenmiş ya da farklı renklerde alabilir. Küçük büyük kablo gizleme ürünleri her boyda mevcuttur. Sizler de bu ürünleri kullanırken çok dikkatli bir biçimde kabloları saklayınız.

4. Tv Kablo Kanalı Kullanın

Tv Kablo Gizleme Kanalı

Tv kablolarını gizlemek için kanal kullanmak en iyi çözümdür. Eğer kanal duvar renginden farklı ise kanalı boyayarak, odanızın dekorasyonuna zarar vermeyebilirsiniz.

Çocuklar daha çok TV ünitelerine meraklıdır. TV kenarındaki kablolar da bir hayli ilgilerini çeker. TV kablosu gizleme ürünü sizler için çok büyük bir öneme sahiptir. Kaliteli ve güvenli bir ev için kabloların gözükmemesi son derece önemli. Duvar kablo gizleme ürünleri duvarlardaki kablolar için de son derece kaliteli ürünlerdir.

5. Kabloları Duvarın İçinde Toplayın

Kablolarınızı Duvarın Arkasında Toplayın

En pratik yöntemlerden biri olan ise kabloları duvarın içinde toplamaktır. Bunun için yapı malzemesi satan birçok yerde bu ürünü bulabilirsiniz. Bunun adı ise kolay montajlı kablo düzenleyici kit olarak geçmektedir. Aşağıda ki resmi referans alabilirsiniz.

Kolay Montajlı Kablo Düzenleyici Kit

Kablo gizleyici kullanarak evde bulunan kabloları rahat bir şekilde gizleyebilirsiniz. Evlerinde evcil hayvan besleyen kişiler kablolara daha çok özen gösterip kablo gizleyici kullanarak kabloları en uygun şekilde gizleyebilirler. Bebeği olan kişiler de bir hayli özenli olmalılar. Bebekler kabloları çiğnemeye çalışabilir. Kablo saklama yöntemi bebeklerin tehlikeli alanlardan uzak kalması içinde bir hayli önemlidir.

6. Kablo Koruyucu ve Düzenleyici Kullanın

Kablo Koruyucu ve Düzenleyici Kit

En çok kullanılan özellikle bilgisayar gibi aşırı kablo olan elektronik ürünler için kablo koruyucu ve düzenleyici kit kullanılmaktadır. Bu oldukça güzel bir görüntü sağlamakla beraber kabloların ömrünü uzatmaktadır.

Kablo Düzenleyici
Tüm bu olasılıkları düşünürsek elektrik akımını kesme ya da herhangi bir yangın çıkma olasılığı çok fazladır. Bu nedenle elektronik olan cihaza zarar verme olasılığınız da bir hayli fazla olmaktadır. Kablolara basıp tehlikeli bir biçimde düşme ihtimalinizde var. Ayrıca kabloya basıp cihazları düşürme olasılığına da sahipsiniz.

7. Onları Bir Çekmeceye Sığdırın

Onları Bir Çekmeceye Sığdırın

Eğer hiçbir çözüm bulamıyorsanız, en pratif çözüm çekmeceye Kadınların ya da düzene dikkat eden erkeklerin bu kabloların estetiğini düşünmeleri de son derece önemli olmaktadır. Kablo saklama yöntemlerini sadece bunlar için değil güvenlik içinde düşünmelisiniz. Kablolara çocuklar basabilirler. Ya da sizler de basıp düşebilirsiniz. Sizlerin de başına birçok kez gelmiş olan sandalye ile kabloya basma olayı başınızdan bir kere de olsa geçmiştir.

8. Süpürgelik Kablo Kanallarına Saklayın

Süpürgelik Kablo Kanallarına Saklayın

Eğer kablo odanın bir ucundan diğer ucuna gidiyorsa bunun en güzel yolu süpürgelik kablo gizleme aparatı satın arak bu aparat ile kabloları gizlemektir.

Süpürgelik Kablo Gizleyici Aparat

Ürünleri almak için internet sitelerini kullanabilir ya da mağazalara gelerek alım yapabilirsiniz. Kullanışlı olan bu ürünleri almak için internette farklı fiyatlar bulabilirsiniz. Bulduğunuz bu ürünler içerisinde renk ve modeller de daha rahat seçim yapabilirsiniz. Yapabildiğiniz bu alış veriş kartınızla çok kolay bir biçimde ödenerek sizlere yardımcı olmuş olur.

Sunmuş olduğumuz kablo gizleme yöntemleri uygulanabilecek en güzel ve en basit yöntemlerdir. Bu yöntemleri uygulayarak ev, ofis, işyeri görüntüsünü oldukça güzel bir hale getirebilir. Kablo dağınıklığından kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.