BüyüteçNet

Kaliteli Gözlük Seçimi (Tavsiye)

Artık aylardan eylül ve yaz yerini sonbahara yavaş yavaş bırakmaya başladı sonrasında ise kış mevsimini yaşayacağız. Kışın yağan karın etkisiyle güneş ışınlarının daha çok yansıma yapması ve bunun da gözün kornea kısmını hasara uğratması kaçınılmazdır. Uludağ mevsiminin de yakında açılmasıyla kayakçıların en büyük aksesuarlarından biri de güneş gözlükleri olacaktır. Karlardan yansıyan ışığın gözleri hasta etmesi kaçınılmazdır. Kornea tabakasında yanıklar oluşması sonucu tatilciler soluğu hastanelerde alabilmektedir. Fazla miktarda yansımaya maruz kalınması ve yanmaların sonucunda gözün arka tabakası  zarar görebilmektedir ve yanıklar oluşabilmektedir. Böyle bir durum kalıcı körlüğe kadar hasarlara neden olabilmektedir. Bu nedenle, sadece güneşli değil, kapalı havada güneş gözlüğü takmak son derece önemlidir.

Kayak Tatilleri ve Güneş Gözlüğü Kullanımı

Tahmin edebileceğiniz gibi, kışın en zararlı güneş ışınları kayak tatiline gidenlerdir. Tatilciler, bütün gün kayak ve kar keyfini çıkarırken bir başlık veya diz desteği giymek gibi bazı önlemleri alırlar, ancak bazen gözleriyle ilgili yeterli önlemleri almayı unuturlar. Bununla birlikte  karın beyaz renge sahip olması, güneş ışınlarını çok güçlü bir şekilde yansıtmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple, kayak yaparken güneş gözlüklerinin kullanılması önerilmektedir. Kayak tatilinde seçilecek gözlüklerin geniş camlı olması önerilmektedir. Çünkü kış koşulları ile beraber rüzgarlı havalarda uçuşan partiküllerden de gözler korunacak sağlıklı görüş açısı sağlamak adına faydalı olacaktır.

Outdoor Aktiviteleri İçin Gözlük Seçimi

Outdoor şartları özellikle kış aylarında her zaman zor olmuştur. Hava sıcaklığının düşük olması ve yağışlı durumlar mücadele etmeniz için güçlükler doğurur. Outdoor aktiviteleri için uzmanlar gözlük kullanımını önermektedir. Ayrıca rüzgar ve yansımalar açısında gözlerin korunması gerektiği özellikle unutulmamalıdır.

Kaliteli Gözlük Seçimi

Bazen güneş gözlüğünün bir aksesuardan daha fazla olduğunu ve bir tür sağlık için de gerekli olduğunu unutuyoruz. Bununla birlikte, cam kalitesi ve güneş ışığı filtreleme kapasitesi, güneş gözlüklerinin mevcut estetik duruşu kadar önemlidir. Sağlıklı bir güneş gözlüğü camının %99’un üzerinde bir engelleme oranına sahip olması gerektiği vurgulanmaktadır. Optikavm.com.tr bünyesinde yer alan ürünler üst kalite olarak yer almakta kullanıcılarını pişman etmemektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ