Bilgi

Kalp Ağrısı için Hangi Doktora Gidilir?

Kalpte meydana gelen ağrılar ilk olarak kalp krizini akla getirir. Fakat başka bir sebepten dolayı kalp ağrısı yaşıyor olabilirsiniz. Kalp ağrısı için hangi doktora gidilir? Yapılan araştırmalara göre, kalpte oluşan ağrıların yüzde 25’inin nedeni kalp değildir.

Göğüs kafesinin sıkışması kalbe bağlı değildir. Bazıları hayati önemde olabilir, bazıları ise erken tedaviyle iyileşecek derecededir. Kalbinizde ağrı varsa mutlaka doktora başvurmalısınız. Hangi bölüme gidilir? Kalp ağrısında kardiyoloji bölümüne başvurmalısınız.

Kalp Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

Kalp ağrısına birçok faktör neden olabilir. Bunlar:

-Kalp krizi olabilir. Kalp krizinde, derin nefes almaya ihtiyacınız olabilir. Baş dönmesi, mide bulantısı ve terleme yaşayabilirsiniz.

Kalp ağrısı için hangi doktora gidilir? Kalp kası iltihaplanması kalp krizi sanılabilir. Çünkü kalp kası iltihabı olduğunda da nefes darlığı, terleme yaşanabilir.

-Zatürre olabilir. Hangi bölüme gidilir? Zatürre akciğer iltihaplanmasıdır. Göğsün ağrımasına yol açabilir.

Kalp ve göğüs ağrılarının birçok nedeni olabilir. Eğer bu ağrılar gün içinde sık sık oluyorsa ve şiddeti artıyorsa doktora gitmeniz gerekir. Doğru tedavi için erken teşhis çok önemlidir.

Kalp Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

-Brokoli: Tüm dolaşım sistemi için yararlıdır.

-Domates: Kalp hastalıklarına iyi gelir.

-Elma: Günde 1 elma yemek kalp için oldukça faydalıdır.

-Hurma: Hurma yemenin, kalp hastalıklarında elmadan daha önemli olduğu yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur.

Kalbi hastalıklardan koruyan diğer bitkiler şu şekildedir: Havuç, ıspanak, kivi, patlıcan, portakal, salatalık, soğan ve sarımsak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı