Sağlık

Kerevizin Faydaları

Kereviz sağlık açısından çok faydalı olan ve aroması da çok yüksek olan bir besin kaynağıdır. Tadı da çok iyi olan bir yiyecektir de diyebiliriz. Fakat çoğu kişi sıklık ile bu ürünü tük etmemektedir. Düşük kalorili olması ile de göze çarpan bir yiyecektir. Kereviz sadece lezzeti ile değil sağlık açısından faydaları ile de göze çarpan bir yiyecektir. Vitamin olarak da kereviz çok iyi bir K vitamini olmaktadır. 

Kerevizin antioksidan özelliği de bulunmakta ve bu özelliğinden dolayı hastalıklara zemin hazırlayan şeylerden insanları uzak tutmakta. Hastalığa karşı direnci de çok fazla arttıran bir besin kaynağı olmaktadır. Özellikle diyet yapan kişiler için yenilebilecek aperitifler arasındadır ve lezzetli bir yiyecektir. kalori bakımından da 100 gram bir kereviz 16 kalori olmaktadır. 

Reklam Alanı

Kerevizin Faydaları Nelerdir

Aile olarak sıralayacak olur isek maydanoz ve rezene ailesinden olmaktadır. Bu yiyecek 40 cm boyuna kadar büyüyebilmektedir. Türkiye de daha çok kerevizin kök kısmı yenilmektedir. Çünkü kök kısmı daha besleyici olmaktadır. 

kereviz1 15830Yüksek Tansiyona Faydaları

Reklam Alanı

Önceki yıllardan bu yana tansiyon problemlerin de kereviz kullanılmaktadır. Kerevizi bu hastalık için tüketebilirsiniz. Bilimsel olarak da bu besin kaynağı son derece faydalıdır ve yüksek tansiyona iyi gelmektedir. Daha çok kerevizin kök kısmının kasları ve damarları rahatlattığını ve dolaşıma iyi geldiğini de söyleyebiliriz. Stres hormonlarını da azaltan bir madde olmaktadır.

Araştırma yapılmıştır ve dört adet kereviz sapı yemek kan basıncınızı % 12 oranın da düşürüyor. Son derece iyi olan bu kereviz sapı sizler için iyi besinler arasındadır. Kerevizin kullanılmış olduğu ilaçları da araştırıp bu şekil de kullanmak sizler için çok faydalı olacaktır. Son derece iyi olan bu besin kaynağı harika bir biçim de sizlere iyi gelecektir. Kerevizin daha birçok hastalığa faydası bulunmaktadır. 

Kerevizin Faydalı Olduğu Küçük Rahatsızlıklar

Sakinleştirici: Uyku problemi olan kişiler kereviz suyunu akşam uyumadan önce içerlerse bu onlar için son derece faydalı olacaktır. Son derece iyi olacak olan bu besin kaynağı uykusuzluğu giderip rahat bir biçim de uyumanızı sağlar. Sakinleştirici bir özelliği bulunmakta ve kaslarınızı gevşetmektedir. 

Adet Sancıları: Kereviz sapının kasları rahatlattığından dolayı adet sancıları olduğu dönem içerisin de kerevizin suyunu tüketirseniz kaslarınız gevşer ve azda olsa rahatlarsınız. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı