Saç Modelleri

Kilolu Bayanlar İçin Saç Modelleri

Her bayana yakışan saç modeli farklıdır. Kilolu bayanlara yakışan saç modelleri de oldukça farklıdır. Kilolu bayanların tercih ettikleri saç modelleri genel olarak kısa, küt veya uzun saç modellerinden birini seçebilirler.

Kilo her yaşta bizi zor duruma sokarak oldukça bizimle haşır neşir olabiliyor. Hayatımızın her anında taşıdığımız bu ek yükler ilk olarak sağlığımıza zarar veriyor daha sonra görsel olarak rahatsız edici durumlar oluşuyor. Bunun yanı sıra psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmiyoruz.

Ama kiloları ile barışık olan ve kilolarından memnun olan birçok kişi vardır aramızda eminim. Kilolu bayanlar için saç modelleri konumuza gelince sahip olduğumuz kiloya, ten rengine, boya, göz rengine göre bir çok farklı sitil olabilir ve bunun yanında da sizin kendinize en yakıştırdığınız model daha da önemli tabi ki.

Oval Yüz İçin Saç Modelleri

Oval yüz yapısına sahip iseniz oldukça memnun edici bir yapıya sahipsiniz demektir. Oval yüzlü bayanlara nerede ise tüm saç modelleri yakışır. Küt, uzun, kaküllü, dalgalı nerede ise her saç modeli uyacaktır. İster zayıf bir bayan oval yüz şekline sahip olsun ister kilolu bir bayan oval bir yüz şekline sahip olsun yine de bir önemi yoktur. Oval yüz şekli için saç modelleri aramanıza emin olun gerek yok, canınız ne isterse onu yapmanız en doğrusu olacaktır. Aşağıda ki örnek size yeteceği düşüncesindeyim.

Oval Yüz İçin Saç Modelleri

Kare Yüz Bayanlar İçin Saç Modelleri

Kare yüzlü bayanlar genelde çene bölgesi olarak diğer yüz şekillerine sahip bayanlara oranla daha da avantajlıdırlar. Kare yüzlü saç yapısına sahip bayanlar kilo aldıkları zaman genellikle biraz daha şişman gözükürler. Yüzlerini zayıf ve narin göstermek isterlerse yapacakları tek bir şey var bu da saçınızı tek kısımdan dağınık şekilde ama güzel bir şekilde bırakmak. Fön mü çekersiniz, saçınızı boyar mısınız bilemem ama tek tarafı arkada da olması harika olacaktır.

Kare Yüzlü Bayan Saç Modelleri

Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüzler genelde kaba göstereceği için dağınık ve yüzün bir kısmını kapayan saç modellerini seçerek, yüzünüzü daha uzun ve güzel göstermenizi sağlayabilirsiniz.

Yuvarlak yüzlü bayan saç modelleri

Size sunacağımız kilolu bayanlar için saç modelleri bunlar arkadaşlar. Burada anlamış olduğunuza göre çene ve yüz yapısı oldukça önemli, yüzünüz şişman ise uzun saç bırakıp dağınık hale getirmeniz en iyisi olacaktır. Bazı kilolu bayanlar da görmekteyim ki küt veya kısa saç bırakıyorlar, saçlarınız ne kadar uzun olursa emin olun sizin için o kadar iyi ve o kadar güzel bir görüntü sağlayacaktır. Saçlarınızı mutlaka uzatın, renk verin veya güzel şekiller ile yüzünüzü ön plana çıkarın. Unutmayın çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.

Bir önce ki yazımız olan Kına Gecesi için Saç Modelleri adlı konuyu inceleyerek, kına gecesinde giyilecek elbiselere göre saç modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı