Genel Kültür

Koronavirus Sağlık Sigortası Kapsamında Mı?

2019 Kasım sonlarında Çin Vuhan kentinde çıkan bu hastalık tüm Dünya da oldukça büyük zararlar vermeye başladı. Bu sebeple vatandaşlar da sağlık sigortası yaptırırken korona virüs bu sigorta paketine dahil mi değil mi ona göre almak istiyor. Heran herkesin başına gelebileceke bir hastalıkta sağlık sigortasından yararlanmak oldukça iyi olacaktır.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan bir genelge ile sigortası olmayan ve tedavi ücretleri, ilaç masrafları devlet tarafından karşılanmaktadır. Fakat özel hastanelerde yoğun bakım ve acil müdahale dışında ki bulunan tüm durumlarda ücret ödemek zorunludur. İşte tam da bu sırada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası devreye giriyor. Korona virüs ise tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına dahil edilerek vatandaşların daha iyi bir şekilde faydalanması sağlanmaya çalışmıştır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Kişinin kendi isteği ile yapmış olduğu sağlık sigortaları arasındadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından güvence altında bulunan kişiler için hazırlanan ve SGK tarafından sunulan güvencelere ek teminatlar sunulmasıdır. Bilinmesi gerekenler ise şu şekildedir:

  • Yıllık olarak yenilenir.
  • Belli yaş grupları arasına yapmaktadır.
  • 55-60 yaş üstünde yüksek kişilere genellikle yapılmamaktadır.

Sağlık Sigortasından Yararlanmanın Şartları Nelerdir?

Korona virüs sağlık sigortası kapsamı altına alındıktan sonra halk tarafından sağlık sigortası daha çok araştırılmaya başlanmıştır. Firmalar genellikle herkese sağlık sigortası yapmak ister. Fakat burada sizin firmanın özel şartlarını araştırmalı ve sormalısınız. En önemli şartlar ise:

  • Belli bir yaş sınırı var mı?
  • T.C Vatandaşı mecburi mi?(Vatandaş olmayanlar için)
  • SGK tarafından güvenceye sahip olmak gerekli mi?

Yukarı da yer alan sorulara cevap aldıktan sonra ve sizi bu sorular tatmin ediyor ise korona virüs sağlık sigortası yaptırmak oldukça mantıklı olabilir. Belirlenen özel hastanaler de çok daha iyi koşullarda tedavi görme hakkına sahip olursunuz. Bir yıl içerisinde başınıza gelebilecek her türlü hastalıkta muayene olarak sağlığınızı daha iyi güvence altına alırsınız. Fakat yine öncelikle belirtmek istiyorum. Her türlü ince ayrıntıyı sormadan sağlık sigortası yaptırmamanızı öneririm.

Bugün Doğa Sigorta tarafından önerilen ve sunmuş olduğu Koronavirüs Sağlık Sigortası paketi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Firma sunduğu sigortalar açısından sektörde oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Sağlık sigortasına eklenen koronavirüs güvencesi de bu firmada yer aldığı için daha faydalı ve daha etkin sağlık sigortası paketlerine sahip olabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı