Sgk

Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Artık hemen hemen her ülkede kredi kartı kullanılmakta ve nakit alış veriş oranı bir hayli azalmış durumdadır. Bir çok alış veriş de ve nerede ise her alanda artık alımlar kredi kartı ile yapılmaktadır. Kredi kartları bazı zamanlarda bloke edilebilmekte ve bu bazı sebeplerden meydana gelmektedir.

Kredi kartının bloke olması nedeni araştırılır ve kredi kartının blokenin kaldırılması için ise gerekli bazı işlemler yapılması gerekmektedir. Öncelikle banka sistemine kredi kartının neden bloke olduğu düşmektedir. Kredi kartlarının harcamaları sonucunda her ay hesaplarının özetinde kesintisi olan borç miktarları ödeme vakitleri geçmeden ödenmelidir. Şifrenin yanlış girilmesi, hatalı kullanım, son kullanım tarihinin sonra ermesi, çalınma gibi bir çok sebeple bu oluşabilmektedir.

Son yıllarda çıkan kanunlar gereğince 3 ay boyunca ödeme yapanların kredi kartları nakit çekim yapmamaktadır. Bu konudan daha farklı bir konuda şu olmaktadır ki eğer 90 gün süresi içerisinde ödemelerinizi yapmaz iseniz kredi kartınız bloke olmaktadır ve kapatılmaktadır. Kredi kartı blokesi kaldırılması içinde dönem borcunuzun tamamını ödenmesi gerekli olmaktadır. Borç ödemeniz bittikten sonra 24 saat içerisinde kullanıma açılmaktadır. Daha kısa süre de açılmasını istiyor iseniz, kredi kartının arka yüzünde ki banka müşteri hizmetleri numarasını arayarak blokeyi açtırabilirsiniz.

Bütün kredi kartlarının üzerinde son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Belirtilmiş olan bu tarih süresince kartınız açık olacaktır. Hemen her banka kredi kartı zamanının bitimine yakın kredi kartlarının yenisini vermektedir. Banka tarafından yeni kredi kartı banka tarafından gönderilmektedir ya da şubeden teslim alınmaktadır. Kredi kartı bloke olmasının en büyük nedeni ise borcun zamanında ödenememesidir. Kredi kartınızın bloke olmamasını istiyorsanız bu hususlara muhakkak dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı