Bilgi

Kredi Kartında CVC Kodu Nerede Yazar?

Sanal alemde alışveriş yapar iken kredi kartı ile ödeme seçeneği ile istenilen bilgiler arsında kredi kartı güvenlik kodu yani cvc kodu istenmektedir. Bu makalemizde bu konu hakkında detaylı bir şekilde sizleri bilgilendireceğiz.

İnternetten alışveriş yaparken kullandığımız seçenekler arasında kredi kartı ile ödeme seçeneği mevcuttur. Bu bilgiler istenirken sizden güvenlik kodu da isteniyor. Bu kodları doldurur iken en son istenen ve en önemli kod ise cvc güvenlik kodu olarak bilinmektedir. Kredi kartının arka yüzünde bulunan fligramlı kısımda 3 haneli bir rakamlar bulunmaktadır. Bu aradığınız cvc kodudur. Aşağıdaki resim de görüldüğü gibi kredi kartının orta kısmında yer almaktadır.

Yukarı da görüldüğü gibi sağ da bulunan üç haneli koda cvc kodu yani güvenlik kodu denir. Bu kod paylaşılmaması gereken en önemli kodlardır. Alışveriş yaparken bu kod kullanılır. Eğer güvenmediğiniz bir siteden alışveriş yapıyor iseniz kapıda ödeme öneririm. Yoksa gelecek diye beklediğiniz ürünün gelmeme ihtimali çok yüksek oranda olabilir.

Günümüzde en iyi dolandırıcılık yöntemlerinden biri olan kredi kartı dolandırıcılığı kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesi sonucu oluşmuştur. İnsanların kredi kartı bilgilerini ele geçirerek, hemen satılabilecek ürünler alarak bu ürünleri kısa sürede paraya çevirip ortadan yok oluyorlar. Bu sebeple hiçbir şekilde hak talep edemez hale geliyorsunuz, çünkü ortada bir muhatap bulamıyorsunuz. Bu sebep ile güvendiğiniz siteler dışında ne cvc bilgilerinizi ne de kredi kartı diğer bilgilerinizi paylaşmayınız.

İlginizi çekebilecek konular

Eft saatleri
Kredi notu nasıl yükseltilir?
Kolay kredi veren bankalar
Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı