Güzellik & Bakım

Lazer Epilasyonda Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer Epilasyon İstanbul ve daha birçok şehirde artık her klinik ve hastanede güvenle yapılan ve sadece bayanların da değil aynı zamanda acısız bir sistem olan buz lazer sayesinde erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır.

Lazer Epilasyonda Devrim Buz Lazer!

Lazer epilasyon alanında yer alan birden fazla sistem ve cihaz bulunmaktadır. Bu cihazların her biri kişilerin tüy yoğunluğuna, cilt yapısına ve kıl türüne göre belirlenerek kişilere uygulanmaktadır. Buz lazer teknolojisi de bahsettiğimiz cihazlar arasında yeni yeni yerini almaya başlayan ancak etki mekanizması sayesinde tüm cihazlardan daha üstün bir teknolojidir. En önemli özelliklerinden biri de kuşkusuz ki acısız ve ağrısız bir şekilde son derece konforlu olarak tüylerinizden kurtulmanızı sağlıyor olmasıdır.

Buz Lazer İle Tüm Bölgeler Tüylerden Arınabilir Mi?

Evet. Buz lazer teknolojisi ile hem kadın hem erkek herkes güvenli bir şekilde vücudunun tüm bölgelerinde yer alan kıllardan kolaylıkla arınabilmektedir. Üstelik birden fazla başlığı sayesinde girilmesi mümkün olmayan dar alanlarda bile oldukça etkili olan buz lazer şimdi kliniklerde yerini almaya başlamıştır.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon uygulaması da yine vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi kolaylıkla uygulama yapılabilen bölgelerimizden biridir. Genellikli kişilerin tereddütle yaklaştığı bölgelerden olan koltuk altı bölgesinde lenf bezlerinin yer alıyor olması kişileri bilinçsiz bir şekilde çekingenliğe itmektedir. Ancak lazer epilasyon uygulaması kesinlikle herhangi bir zararı olan uygulamalardan değildir. Üstelik lazer epilasyon uygulaması sadece kıl köklerine etki etmektedir.

Epilasyon İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koltuk altı lazer epilasyon uygulamasında ve diğer bölgelerimize yapılacak olan işlemlerde ilk dikkat edilmesi gereken kuşkusuz ki işlemi yapacak olan kişinin tecrübesi ve uzman olup olmadığıdır. Uzman kişiler haricinde kesinlikle lazer uygulamaları yapılmamalıdır. Aksi halde istenmeyen sorunlar ile karşılaşılması mümkün olabilmektedir. Bunun dışında gebelerde epilasyon uygulaması önerilmediğinden hamilelik şüpheniz var ise uygulamadan kaçınmanız önerilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı