Kaç Gün

LKS Kaç Gün Kaldı, Geri Sayım 2018?

Liselere giriş sınavı yeni ismi ile liselere kayıt sınavı, artık yeni ismi ile lks olarak anılacak. Buna göre lks ne zaman veya lks geri sayım ya da lks kaç gün kaldı gibi soruları sorarak sınava ne kadar kaldığı hakkında net bilgiler öğrenebiliriz. Buna göre lks sınavı yeni günü ile yeni zamanında yapılacak.

Açıklanan yeni sisteme göre yani lks sınavına giremeyen öğrenciler evlerine yakın 5 okuldan birini tercih edebilecek. Buna göre sınav şartı olmadan evlerine yani öğrencinin ikametine yakın 5 okuldan birini seçme hakkına sahip olabilecek.

Reklam Alanı

LKS Geri Sayım Sayacı

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”02-06-2018 08:59″ start_time=”1524313683″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

LKS Sınavı Kaç Dakika

Buna göre sistemsel olarak değişen bu sınav da Lks sınavı yeni sisteme göre 60 dakika olarak belirlenmiştir.

LKS de Kaç Soru Sorulacak

Yapılacak olan yeni sistemde ki sınava göre, hangi dersler de kaç soru sorulacağı ve kaçıncı sınıf müfredatına uygun olacağı belli oldu. Buna göre 6. – 7. – 8. sınıf müfredatında işlenen konular ve bu konulara göre sorular sorulacak. Toplam soru sayısı da 60 olarak belirlenmiştir.

Reklam Alanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı