Kaç Gün

2019 YKS Kaç Gün Kaldı? YKS Geri Sayım?

Her yıl düzenli olarak yapılan ve bu yıl da yapılacak olan 2019 Yks kaç gün kaldı, 2019  yks ne zaman, 2019 yks geri sayım, 2019 tyt kaç gün kaldı, 2019 tyt geri sayım sorusu sorulmaya başladı çünkü lys kaç gün kaldı, lys geri sayım gibi soruların artık yeni cevabı 2019 yks kaç gün kaldı olarak güncellenmiştir. sorusu, kimler yks sınavına girebilecek, tarzındaki soruların cevaplarını arıyorsanız bu cevaplar bizde mevcut bulunmakta. Sizler için en önemli noktaları araştırdık ve buna göre bilgiler vermeye çalıştık. Her zaman her alanda edinemeyeceğiniz Yks sınav bilgileri sitemizde en doğru şekilde verilmektedir. Yks sınavına girmeye kimler hak kazanır? sorusunun yanıtı ise Yks sınavı 180 barajını geçen kişiler girecektir.

Merak edilen bir diğer konu ise 2019 Yks sınavı ne zaman ? sorusu olmakta. Haziran ayında yapılacak olan Yks sınavı hafta sonu yapılacak ve oturumları da sayısal sözel eşit ağırlık olarak farklı olacaktır. Bir diğer merak edilen soru ise 2018 Yks sınavı kaç oturum olacak? sorusudur. Sınav tam 4 oturum olacak. Her alan kendi gününde ve saatinde sınava girme imkanı yakalayacak. Bu şekilde sınavlar da daha kolay ve iyi ilerleyecek. Yks sınavının tüm oturumlarına girebilir miyim ? derseniz bu sorunun yanıtı da evet olacak. Ygs sınavından her hangi bir alanda 180 barajını geçen herkes tüm alanların sınavına giriş sağlayabilecek. Buda sizlere farklı bir avantaj sağlayacak.

Ygs sınavına girmeden Yks sınavına girebilir miyim? derseniz yanıtımız hayır olacak. Bu şekilde barajı geçmeden sınava girmeniz imkansız olmakta. Belirli kuralları olan ÖSYM Ygs sınavına girmeden Yks sınavına girmeyi kabul etmemektedir. Ham 180 puan almadan ikinci sınava giriş hakkı kazanamazsınız.

TYT-1 : Temel Yeterililik Sınavı Geri Sayım 2019

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”30-06-2019 08:59″ start_time=”1524313077″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

TYT Sınav Tarihi: 30 Haziran 2019 Cumartesi
Hangi Gün: Cumartesi Sınav Saati: 10.15
Sınav Süresi: 135 dakika
Not: Belirtilen tarih, Ösym tarafından açıklanan kesin tarihtir. Herhangi büyük bir aksilik olmadığı müddetçe bu tarih sabittir sınavı bu tarihte yapılacaktır.

AYT Alan Yeterlilik Sınavı Geri Sayım 2019

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”01-07-2019 08:59″ start_time=”1482270913″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

AYT Sınav Tarihi: 1 Temmuz 2019 Pazar
Hangi Gün: Cumartesi Sınav Saati: 10.15
Sınav Süresi: 180 dakika
Not: Belirtilen tarih, Ösym tarafından açıklanan kesin tarihtir. Herhangi büyük bir aksilik olmadığı müddetçe bu tarih sabittir ve tarihte yapılacaktır.

Yks sınavına kaç gün kaldı? Sorusu ile yaşamayın, açık ara sıra sitemizden kontrol edin ve düzenli bir şekilde ders çalışmaya devam edin. Bizler de sizlerin geçtiği bu yoldan geçtik, ders çalışmak sıkıcı gelebilir, istemeyebilirsiniz ama kendinizi motive edin. Düşünün en önemlisi de bu yıl başarılı olursanız seneye aynı şeyleri çalışmak zorunda kalmayacaksınız. Yks ne zaman sorunu ile yaşamayı bırakarak Yks sınavına çalışmaya bakın. Başarılar…

Son güncelleme ile birlikte yks sınavına kaç gün kaldığı hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu yukarı da yer alan bilgiler doğrultusunda bu sınava kaç gün kaldı gibi sorularınıza cevap bulabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Her yıl yapılan bu sınav 2019 yılında da yapılacak ve buna göre sınava girecek öğrenciler yukarı da ki tarihlere göre sınava gireceklerdir.

Güncelleme: 20.08.2018

 

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Alperen 😂 ben aslında zeki bi kızım hocalar hep beni över dershanede de hep överler ama benim gelecek kaygım olduğu için çok rahatsız hisseditorum hiç kendime güvenmiyorum ama ilkokul mezunu olup aşırı zengin olan milyonlar var

  2. Ygs-1 de 85 bin yaptıktan sonra çok zor olduğunu bilsem de hedefim olan yıldız teknik için çalışıyorum. Allah büyük Türk milletini bir adım ileriye götürmek için çalışan her gencimizin yardımcısı olsun .

  3. Lys sınavı oldukça zor geçecek gibi ama ben kendime güveniyorum.

  4. Valla çok rahat geçen yıl kazandım. Bu yıl girecek arkadaşlara başarılar dilerim.

  5. geçen yıl lys den 255 puan aldım oldukça da mutluyum, istediğim bölümü de kazandım daha ne olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı