Hayatı Büyüteçliyoruz – Buyutec.NET

Mavinin Tonları ve İsimleri

28.06.2022
259

Mavi denilince akla gelen ilk şey doğa oluyor. Çünkü gökyüzünden ismini alan bu ton mavi renk olarak dünyada yerini aldı. Mavi rengin birçok tonu mevcuttur. Açık koyu birçok rengi olan bu renk elbiseden dekorasyona her alanda kullanılmaktadır. Mavi renk tonlarının bu kadar çok olması bizleri de oldukça şaşırttı. Sizlerle bu makale de mavi renk tonları neler ya da isimleri nelerdir? Bunları açıklayacağız.

Hayatın her alanında mavi tonları görüyoruz. Maviyi sevmeyen kişi sayısı da çok azdır. Çünkü genel olarak doğanın rengi olan mavi renk sevilir. Hatta insanlar kendilerini doğa ile iç içe hissedebilmek adına mavi renk tonlarını evlerinde dahi kullanırlar. Birbirinden çok değişik tonlara sahip olan mavi renk evinizde hangi tonlarını kullandığınız ile de alakalıdır. Görsel olarak her yerde hoş duran bu tonlar görmekten zevk alacağınız renklerdir.

mavinin tonları

Bu kadar çok renk tonu olduğunu gördüğünüzde ne denli şaşırdığınızı hissedebiliyoruz. Size gösterdiğimiz bu renk tonları mavinin tonlarının dörtte biri bile değil. Birbiri ile çok farklı 36 adet renk tonu görüyorsunuz. İsimleri farklı olan bu renklerden siz hangisini beğendiniz?

mavi renk kartelası

Limonun renginden de esinlenilmiş olan ve bu isimleri almış olan renklerden hangisi size hitap ediyor? Kendinize en yakın hissettiğiniz rengi seçip uygulamaya koyabilirsiniz. Mesela buket ismi ile adlandırılan mavi tonları çok farklı ve güzel bir tondur.

İlginizi Çekebilir Yeşilin Tonları ve İsimleri

Birçok mavinin tonu ve rengi vardır. Burada ki mavi renk kartelaları arasından istediğiniz rengi seçebilir ve beğenebilirsiniz. Mavi rengi oldukça güzel ve kullanılan boya renkleri arasındadır.

mavi renk tonları

Hangi rengi beğendiğiniz sizlerin zevkine göre değişiklik gösterir. Mesela buket ve kaktüs renk tonları ne kadar farklı duruyor dediğinizi duyar gibiyim. Siz hangi rengi daha çok beğenirseniz size hangisi daha çok hitap ederse onu seçebilirsiniz.

mavi renk isimleri

Yaprak olarak isimlendirilmiş yeşilin tonu ise yaprak renginden ilham alınarak konmuştur. Irmak rengi ise ırmağın şeffaf ve mavi renk tonundan esinlendirilerek adlandırılmıştır. Siyah renge ve mavinin koyu rengine benzeyen bu renk kimlere hitap ederse istedikleri alanlarda kullanabilirler. Siyaha ya da maviye benzetseniz de bu renk tonları yeşil gibi gözükse de mavidir. Mavinin tonları ve isimleri sizin için sunduk.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.