Tanıtımlar

Meme Küçültme Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Her cerrahi operasyonun kendine ait yöntemleri bulunmaktadır. Ameliyatın başlangıcından sonuna kadar hastanın istekleri doğrultusunda ilerleme kat etmesi gerekir. Ankara meme küçültme ameliyatı olmak istiyorsanız isteklerinizi harfiyen doktorunuz ile konuşmanız gerekmektedir. Ankara meme büyütme ameliyatı içinde farklı teknikler ve yöntemler kullanılmaktadır.

Meme Küçültme Nasıl Olur?

Büyük bir göğüs çok can sıkıcı olabilir ve spor yaparken sırt ağrısına ve rahatsızlığa neden olabilir. Ama bu soruna çözüm sağlayabilecek Meme küçültme ameliyatı var. Bazı durumlarda meme küçültme, sağlık sigortası tarafından karşılanabilir.

Sigorta karşılaması için, bu ameliyatın onarıcı mı yoksa tamamen kozmetik mi olduğuna bağlıdır. Meme küçültmek için deriden ve meme içerisindeki yağlardan alınarak yapılmaktadır.  Ne kadar oranda yağdan alınma yapmanız için Ankara meme küçültme yaptırmak istediğiniz doktorunuz ile görüşme sağlamanız gerekmektedir.

Meme Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs küçültme, göğüslerin boyutunu küçültmek ve vücudun geri kalanıyla daha orantılı hale getirmek için tasarlanmış cerrahi bir işlemdir. Göğüs büyütme genellikle doğuştan veya hormonal kaynaklıdır ve söz konusu kadında fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Ankara meme küçültme ameliyatı olmak isterseniz bu yöntemlerin hepsiyle doktorunuzla görüşme sağlamanız gerekir.

Göğüs küçültme, bazı durumlarda semptomlarından biri nedeniyle psikolojik veya fiziksel rahatsızlığı gidermek için yararlıdır:

  • Dokuların elastikiyetinin değişmesine bağlı olarak memelerin pitozu (sarkması).
  • Memenin görüntüsünü çirkin yapan ve sutyen giymeyi rahatsız eden göğüs asimetrisi.
  • Terlemenin neden olduğu göğüslerin altındaki cilt tahrişi.
  • Göğüslerin vücudun geri kalan kısmındaki aşırı kitleye bağlı sırt ağrısı ve bel ağrısı.
  • İskelet deformiteleri ve solunum güçlüğü.
  • Bunun için sırt ağrısı veya osteoartrit gibi olası komplikasyonlardan kaçınmak için 16 yaşındaki kızlarda bile meme hacmi küçültme uygulanabilir.

Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı için birden çok teknik kullanım sağlanır. Her doktorun teknik kullanımı farklı olduğu için doktorunuz ile yüz yüze görüşme sağlamanız gerekir. Ankara meme küçültme fiyatları içinde doktorunuzla görüşme yapmalısınız.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme ameliyatı estetik cerrahide en çok talep edilen işlemlerden biridir.  İmplantlar memenin hacmini bir veya iki fincan arttırdığında sonuç daha doğal şekil almaktadır.  Ankara meme büyütme ameliyat için de doktorunuzdan doğal olması için görüşme sağlayabilirsiniz. Ameliyat öncesi yapılan konsültasyonda hasta hem memelerin boyutu hem de şekli hakkında istediği sonucu cerrahla uzun uzadıya konuşabilecek, cerrah özellikle göğüslerinin büyüklüğüne izin vererek seçimine yön verilmesi gerekir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

İmplantla meme büyütme ameliyatı en yaygın kullanılan tekniktir. Göğüs implantları artık son derece sıkı kontrollere tabi tutulmakta ve bu da güvenli bir müdahalenin sunulmasına olanak sağlamaktadır. Daha önceki 2 tekniği hem yağ hem de implant da birleştirme olacağını unutmamanız gerekir. Protezlerle meme büyütme, yağ enjeksiyonu ile meme büyütmeye göre daha belirgin artışlara izin verir ve bazen tek başına orta derecede meme sarkmasını düzeltmeyi mümkün olmaktadır.

Hastanın anatomisine göre meme protezi kasın önüne veya arkasına yerleştirme işlemleri olur. Göğüs protezleri, dokunuşa çok doğal bir göğüs büyütme elde edilmesini sağlayan çok esnek bir silikon jel ile doldurma işlemleri olur. Tüm bu işlemleri hijyenik ortamda yapmanız da fayda vardır. Ankara meme büyütme ameliyatı olacaksanız şayet bu hijyenik ortama dikkat etmeniz gerekir.

Meme Büyütme Fiyatları

Bir meme büyütmenin fiyatı birkaç faktöre bağlıdır: kullanılan teknik, implantın boyutu ve yapısı (protez ile meme büyütme durumunda) ve operasyonun doğası oluşmaktadır. Ankara meme büyütme doktorunuz ile iletişim haline geçerek öğrenebilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl yapılır?

Rinoplasti, diye bilinen ameliyat bir burun ameliyatıdır. Estetik cerrahinin yıldız operasyonlarından biridir. Müdahale yapılacak değişikliklere bağlı olarak 30 dakika ile 2 saat arasında sürer. Kısmi rinoplasti durumunda hastanede yatış sadece bir gün sürebilir. Öte yandan, septum ameliyatı ile ilişkili tam rinoplasti durumunda, bir gece hastanede yatış şeklinde olabilir. Ankara burun estetiği ameliyat yaptıracaksanız doktorunuz sizinle bu durumu paylaşacaktır.

Çoğu zaman, kesiler dışarıdan görünmeyecek şekilde burun deliklerinin içine veya üst dudağın altına gizlenir. Nadir durumlarda, dış yara izleri gereklidir: burun deliklerinin boyutunu küçültmek için izler burun kanatlarının tabanında gizlenecektir; açık rinoplasti durumunda önemli deformeler oluşabilmektedir. Bu kesiler sayesinde dışta deri, içte mukoza zarı soyularak kemik ve kıkırdaklı çerçeve izole edilece şekilde olmaktadır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Rinoplasti, mevcut herhangi bir doğuştan gelen sorunu düzeltmek için burnun plastik ve kozmetik cerrahisini ifade etmektedir. Bu nedenle şunları ayırt etmeliyiz:

-Amacı solunum güçlüğünün kaynağı olan septumu düzeltmek olan fonksiyonel rinoplasti,

-Estetik rinoplasti , amacı ya üst kemik parçası seviyesinde ya da kıkırdak denilen hareketli alt parçası seviyesinde burnun morfolojisini değiştirmek olan estetik rinoplasti arasındaki farkları belirledikten sonra Ankara burun estetiği ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Bu tür bir müdahale için yetkili, tıbbi düzen konseyine kayıtlı ve gerçekten cerrahi bir bağlamda çalışan bir cerraha başvurmak, komplikasyonları sınırlandırmayı ve gerekirse etkili ve kişiselleştirilmiş bir takip sağlamayı mümkün kılar.

Sonuç genellikle tatmin edici ise, plastik cerrah hastalarını en istisnai olanlar dahil tüm komplikasyonlar hakkında bilgilendirmelidir. Ankara burun estetiği olmak istiyorsanız doktorunuz ile bu komplikasyonları görüşmeniz gerekir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı