Genel Kültür

Mermer Banyo Modelleri (2019)

2019 Mermer Banyo Modelleri

Şimdilerde seramik alanında çok fazla çeşit ve renk bulunuyor. Fakat artık insanlar mermeri seramikten daha çok tercih etmekte. Çünkü lüks görünümü elde etmek açısından mermer seramiğe oranla daha gösterişli. Modası geçmeyen ve uzun yıllar da geçmeyecek olan tek üründe diyebiliriz. Eskiden günümüze kadar gelebilen banyo seramiği yok denecek kadar az. Fakat mermer hala lüks ve otantik görünümünü koruyor. Eğer sizlerde evinizin banyosunu yeniden dizayn etmeye karar verdiyseniz muhakkak ki fayans kullanmayı düşünün.

Mermer ürünlerinde desen bakımından da çeşitlilik seramiğe oranla daha fazla. Mermer için Türk mimarisinin göz bebeği de diyebiliriz. Damar yapısı ve rengini kendi zevkinize göre seçmenizi de tavsiye etmekteyiz. Döşemesini yaparken de mutlaka iyi döşemecileri tercih etmelisiniz. Bazı kişiler daha çok sade ve desensiz türü kullanır. Desen seçimini kendi evinize de uydurabilirsiniz.

Motifli olan mermerler kimi zaman adeta bir tabloyu andırabiliyor. Kadınlar bu tarz ve modellere bayılıyor. Fakat bir iki sene sonra desenli modellerin modası geçebilmekte. Eğer mermer tercihinde bulunacaksanız sizlere daha çok sade desenleri öneriyoruz.

Calacatta / Purple Vein

Eğer sizde mermer açısından damarlı bir görünüm seçecekseniz bu modeli öneririm. Beyaz mermerlerde damarların siyaha çalan bir renk olması evinizi mükemmel gösterecek. Bu tarz mermerleri hem çok normal bir biçimde kullanacaksınız hemde bookmatched şeklinde kullanabilirsiniz. Müthiş bir deseni de elde etmiş olacaksınız.

Crema Marfil

Türkiye de ve diğer ülkelerde en fazla bej rengi mermer kullanılmakta. Bu mermer türü hem sade hemde çok şık bir görünüm sunuyor. Göz yormayıcı olması ve sakin bir görünüme sahip oluşu sizin değişiklik istememenizi de sağlayacak. Eğer bu renkte bir mermer istiyorsanız Türkiye de muhakkak istediğiniz deseni bulabileceksiniz.

Eguator / Serpeggiante

Düz çizgili mermer modelleri son zamanların en çok tercih edilen trendleri içinde bulunuyor. Eğer sizlerde evinizde mermer kullanmak istiyorsanız mutlaka düz çizgili mermerlere göz atın. Çünkü bu tarz mermer modelleri hem modern hemde modası hiç geçmeyecek tarzda. İstediğiniz renklerde çizgilerini yaptırabiliyor olmanızda evinize farklılık katacak.

Mermer Banyo Modelleri (2019)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı