Tanıtımlar

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu sayesinde büyük ve zorlu ameliyatlar yerine kısa sürede kilo vermek istenilmektedir. Hastaların büyük çoğunluğu kısa sürede ve ağrısız olması ister. Her ay tartıldığı zamanda ise hızlı kilo kaybı yaşamasını istemektedir. Mide balonu sayesinde hastaların tüm istekleri yerine getirilmektedir. Mide balonu fiyatları için ayrıca doktorunuz ile görüşme de fayda vardır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonunun yerleştirilmesi, hastanın kısa sürede kilo vermesine olanak sağlayan ayakta tedavi prosedürüdür. Hastaneye yatmayı gerektirmeden işlemler uygulanır. Diyetin sürdürülmesine ve iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

İçi sıvı dolu balon midenin büyük bir kısmını kaplar ve yemek için çok az yer bırakır. Sonuç olarak, tokluk hissi daha hızlı gelir, porsiyonlar küçülür ve ağırlık yavaş yavaş 10-30 kg azalır. Mide balonu yaptırmak isterseniz doktorunuz ile ağırlığınızın hangi seviyeye kadar indiğini konuşmanız da fayda vardır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Endoskop ile mideye yumuşak bir silikon balon yerleştirilir ve steril sıvı ile doldurulur. Şişirilen balon, ince bağırsağın içine giremeyecek kadar büyüktür, bu nedenle midede serbestçe yüzer. Balon mide hacminin bir kısmını doldurarak tokluk hissine katkıda bulunur.

Bu yöntem, minimum komplikasyona neden olan ameliyatsız ve ilaçsız bir tedavidir. Balon, tek başına bir kilo verme önlemi olarak veya komplikasyon riskini azaltmak için ameliyat öncesi bir prosedür olarak kullanılabilir.

Aşırı obezite vakalarında, önceden kilo vermeden bariatrik cerrahi yapmak teknik olarak imkansızdır. En iyi sonuçlar için, silindir belirli bir süre 2 ay gibi sonra arka arkaya birkaç kez takılabilir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Yutulabilin mide balonu; anestezi, endoskopi ve ameliyat gerektirmeden sadece 20 dakikada doktor tarafından mideye yerleştirilen esnek bir balondur. İşlem ağrılı değildir ve doktor yardımı ile yapılır.

Hasta midede balona dönüşen bir kapsülü yutar. Doktor yanına gitmeden önce en az sekiz saat oruç tutmalısınız. Yani hiçbir şey yememelisiniz.

Mide hacmindeki bu azalma daha hızlı tokluk hissine yol açar. Bu duygu hissedilmeli ve dinlenilmelidir. Balon yerleştirme cerrahi gerektirmez, bu nedenle:

  • İyileşme yok
  • Dikiş yok
  • Yara izi yok

Ancak bu teknik kolay bir kilo verme yöntemi veya mucizevi bir müdahale olarak görülmemelidir. Diğer yaklaşımlarda olduğu gibi, hasta diyetini değiştirmeyi ve uyarlanmış bir fiziksel aktivite yapmayı taahhüt eder.

Kapsül bir balon haline gelir ve yaklaşık 16 hafta sonra, vücuda zarar vermeyen steril bir sıvı olan içeriğini boşaltmasını sağlayan ince bir valf açılır. Balon daha sonra doğal olarak sindirim sistemi yoluyla boşaltılır. Yutulabilir mide balonu yaptıranların yorumlarına bakarsak;

  • 12 aylık yutulabilir mide balonu taktırdım. Taktırdığım zaman ağrı ve sancı olmamıştı. Şimdi ise istediğim kilo inerek hayallerimdeki elbise ve pantolonları giyiyorum.
  • Başlangıçta mide yanması gibi hissediliyor ama zamanla alışma evresi oluyor. Her ay kilo vererek daha çok seviniyorsunuz. Yaptırdığınız için daha çok mutlu oluyorsunuz.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

  • İştahı hemen kesiyor. Kısa süre zarfında kilo kaybı yaşadım.
  • İlk birkaç gün ne olduğunu anlayamadım ama sonralardan canım asla çikolata çekmedi. Şu an yediğim zamanlara üzülüyorum.
  • Gereksiz beslenme düzenim varken şu an canım çekmediği için zamanında yemek yiyerek vücudumda doğru orantılı şekilde kilo veriyorum.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu fiyatları yapılan tekniklerden dolayı değişkenlik göstermektedir. Doktorunuz ile görüşme sağlayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Müdahalenin yapıldığı hastane ve doktora göre ücretlendirme de değişikler olabilir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı