Sgk

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Üniversiteyi yani kazanmış öğrencilerin veya üniversiteyi şehir dışında okuyan öğrencilerin eğitim masraflarını ve yaşamlarını idame ettirmeleri için gerekli maddi desteği veren bankalar vardır. Bu bankalar; eğitim kredisi adı altında öğrencilere belirli limitlerde kredi verirler. Eğitim kredilerinin limitleri genel olarak 3000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. Eğitim kredisi altında öğrencilere kredi veren banklar ve kredi için istedikleri belgeleri sizler için derledik.

Yapı Kredi Bankası: Eğitim kredisini iki farklı seçenek sunuyor. Birinci seçenek yurt içindeki üniversitelerden birini kazanmış olmak ve ailenizin size kefil olması. Bu durumda 5000 TL limitli 36 ay vadeli eğitim kredisi alabiliyorsunuz. İkinci seçenek ise yurt dışında bir üniversiteye kayıt yaptırmanız ve ailenizin veya maaşlı çalışan birinin size kefil olması durumunda 50000 TL ve 36 ay vade ile kredi alabiliyorsunuz.

Garanti Bankası; Garanti bankası bütün öğrencilere yurt içinde bir üniversiteye kayıt yaptırma veya  bir üniversitenin öğrencisi olduğunu belgeleyen bir evrak ve güncel maaş bordrosuna sahip bir kefil ile eğitim kredisi adı altında 5000 – 10000 TL, 36 ay  kredi kullanabiliyorsunuz.

Akbank: eğitime destek kampanyası kapsamında üniversite kazanan öğrencilere kayıt belgesi, öğrenci belgesi ve ailesinin kefil olması ile 15000 TL  ye kadar 36 ay vadeli kredi kullandırmaktadır.

ogrenci kredisiDenizbank: Denizbank’tan öğrenci belgesi, yerleşti belgesi, kayıt belgesi, son üç yıl maaş matrahını gösteren belgeye sahip kefil veya güncel maaş bordrosuna sahip bir kefil ile 12000 TL ye kadar 36 ay vadeli eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

Vakıf Bank; Vakıf Bankası eğitim konusunda diğer bankalara göre daha imkân tanımaktadır. İlköğretimden başlayarak üniversite son sınıfa kadar bütün devlet okulları, özel okullar ve MEB tarafından onaylanmış olan özel kurslara kayıt yaptıran bütün öğrencilere kefil göstermeleri halinde 40000 TL ye kadar 36 ay vade ile eğitim kredisi vermektedir.

Koç Finans; bankalar dışında eğitim kredisi veren kredi ve finans kuruluşları vardır. Koç finans koç grubuna bağlı okulları için kredi imkanı sağlamaktadır. Koç Üniversitesinde okuyan veya yeni kazanmış öğrencilerine 12 ay vadeli kredi imkanı sağlarken Koç İlköğretim Okulu Öğrencilerine 24 ay vadeli 10000 TL kredi imkanı sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı