EğitimKaç Gün

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (Geri Sayım)

Çocuklar okul dönemi başlaması ile birlikte Okulların kapanması için gün saymaya başladı. Haziran  tatili ya da Okulların kapanma tatili olarak bilinen tatil dönemi birçok çocuk tarafından büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. Okulların başlaması daha yeni olmasına rağmen birçok çocuk ve öğretmen tatil için gün sayıyor. Haziran tatili için planlar şimdiden yapılmaya başlanıyor. Çocuklar tatil planları yaparken velilerin de kendi planlarını yaptığı söylenebilir. Tatilin yaklaşması hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin sabırsız bir şekilde beklediği en heyecanlı zaman dilimleridir. Ancak henüz sınavların yeni yeni başlaması ve Haziran tatili için tüm sınav dönemlerinin bitirilmiş olması da gerekiyor. Bu da hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin sıkı bir çalışma dönemi girmesi anlamına geliyor.

Karne Taili Ne Zaman? Okullar Ne Zaman Kapanacak? Okulların Kapanmasına Geri Sayım:

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”14-06-2019 23:59″ start_time=”1540196352″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”show_text” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ]Ve Tatil Başlar….[/wpdevart_countdown]

Tatil Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitimin belirlediği Haziran tatilinin başlamasına henüz birkaç ay süre var. Tatilin başlama tarihi olarak 14 Haziran 2019 Cuma tarihini belirleyen yetkililer bu sürenin çocuklar için yeterli olabileceği kanaatinde. Ancak tatile şuandan itibaren hala zaman olması çocukların ufak çaplı üzülmesine de neden olmuyor değil.Okulların kapanması planları da bu yönde oluyor. Yaz aktivitelerine katılmak isteyen çocuklar olduğu gibi, günlük eğlence planları da yapanlar oluyor. Yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen tatilci aileler ise birkaç ay öncesinden tatil rezervasyonlarını yaptırarak sıcak yerlere gitmeyi planlıyorlar.

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Yaz Tatilinde Yapılabilecek Tatil Planları

Yaz tatiline sayılı günlerin kalması birçok kişinin güzel planlar yapmasını sağlıyor. Bazı aileler iyi bir karne ödülü olarak güzel bir tatil vadederken bazı aileler tatili evde geçirme taraftarı. 14 Haziran 2019 Cuma itibari ile karnelerini alacak olan çocuklar tatile son derece hızlı bir şekilde girmeye hazırlanıyor. İlk Bahar mevsiminin rehavetini atamadan okullara başlayan çocuklar Bahardan kalan eğlenceleri 14 Haziran 2019 Cuma günü tarihinde başlayacak olan yaz tatili eğlenceleri ile devam ettirme düşüncesindeler.

Yaz Tatiline Sayılı Günler Kaldı

15 tatilde kısa bir dönem tatil yapmalarına rağmen çocukların okul ortamından uzaklaşıp yaz tatiline girmek için sabırsızlanması karne tatili için gün saymasına neden oluyor. Tatile sayılı günler kalması ve çocukların yavaş yavaş sınav dönemlerine girmesi tatil özleminin de artmasını sağlıyor. İyi derecede karne ve sınav derecesi getirenlerin yaz tatilinde keyifli zaman geçirmek istemesi aileler tarafından doğal karşılanıyor. Ancak okulların verdiği 3 aylık  tatil dershane ve kurs ortamları için geçerli bir durum değil. Birçok özel eğitim kurumu Milli Eğitime bağlı okullar gibi 14 Haziran’da tatile girse de eğitim ve öğretim programları daha kısa sürede başlıyor. Bu da çocukların yaz tatili için 3 aylık  tatil planı yapamaması anlamına geliyor. Özel eğitim kurumları genelde bu tatil sürecini bir hafta ile sınırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı