Güzellik & Bakım

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saç rengi açmak oldukça kolaydır. Kadınlar için oldukça önemli olan renk açma bazı dönemlerde oldukça önem taşımaktadır. Saç boyası ve kimyasallar saç rengini açarken saça oldukça zarar verebilmektedir. Saçın yıpranması yanmasına kadar giden bu sonuçlar doğrultusunda ise en tahammül edilemeyeni ise de saçların yanmasıdır.

Bu sebep ile papatya suyu ile saç rengi açmak oldukça kolaydır, her şey de olduğu gibi doğalı her zaman önermekteyiz. Hem saç bakımınız hem de yıpranmanın azalması için doğal yöntemler ile saç tonunu açmak en doğrusu olacaktır.

Papatya Suyu ile Saç Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saç rengini belirttiğimiz gibi açabiliriz. Bunun için ilk olarak her zaman ki gibi deneme yapılması gerekmektedir. Saçınızın bir kısmı ile ilk önce uygulama yaparak etkisini ölçebilirsiniz.

Uygulanışı oldukça basittir. Bunun için bir litre suya ortalama 30 gram kadar yani bir avuç kadar kurutulmuş papatya katılması gerekir. Papatyalar bir kap içerisinde 10 dakika kadar ısıtıldıktan sonra papatya suyu süzülür. Süzüldükten sonra bu papatya suyu kuru saça uygulanabilir. Eğer hiç uygulamadınız ise saça hafif dökülerek uygulanabilir veya uygulayacağınız kısımlara hafif hafif sürülebilir. Eğer Ombre etkisi oluşturmak istiyor iseniz bunun için uygulanacak saç at kuyruğu şekline getirilerek uç kısımlarına uygulanır. Uygulamadan sonra mutlaka güneş ışığı alan bir yerde bulunmanız gerekir. Bir saate kadar beklemeniz durumunda kuruyacaktır. Kuruduktan sonra saç renginde ki açılmayı fark edeceksiniz. Eğer açılma yetersiz gelirse bu işlemi bir kaç defa daha uygulayabilirsiniz.

Uygulama işleminiz tamamlandıktan sonra ise saçınızı papatya suyundan barındırmak gerekmektedir yoksa papatya suyu saça uzun müddet kalması durumunda zarar verebilme ihtimali oldukça yüksektir. Bu uygulama yaz aylarında yapılması önerilir. Özellikle güneş ışınlarının oldukça etkisi vardır. Bu sebeple yaz aylarında bu işlemi yapmak daha etkili olacaktır.

Genelde bilinir fakat papatya veya papatya suyuna alerji duyma gibi ihtimaller mevcuttur. Bu nedenle ilk olarak saçınızın oldukça küçük bir kısmında deneme yaparsanız alerjinin olup olmadığını gözlemleyebilir ve buna göre gönül rahatlığında saçınızın rengini açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı