Pasaport Kaç Günde Çıkar?

  • Mesut YEŞİLYURT

Pasaport çıkarmak, pasaport kaç günde çıkar konusu oldukça önem arz eden konulardan biridir. Özellikle yurt dışına çıkacak ve bir işi için gün sayan insanlar için oldukça önemlidir. Eskilerde kırmızı kaplı, bakkal defteri gibi değişik renklerde birbirinden farklı pasaportlar vardı. Ama gelişen teknoloji ile birlikte pasaport çeşitleri de bir hayli artmış durumda. Buna göre yapılması gereken artık e pasaport almak ve bu konu da işlemlerinizi güvenli bir şekilde halletmek.

Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır, Kaç Saat Dakika Sürer?

Pasaport başvurusu eskisi gibi emniyet müdürlüklerinde sadece yapılmamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte pasaport başvurusu İnternet üzerinden epasaport.egm.gov.tr adresinden yapılabilmektedir. Bu işlem bilgisayar kullanma hızınıza göre ortalama 5 ile 10 dakika arasında değişmektedir. Başvuru işlemi sırasında karşınıza dört seçenek çıkmakta. Yeni Başvuru, Başvurum var, Başvurumu yaptım, Başvuru hakkında genel bilgi istiyorum. Bu seçeneklerden birisi ile işleminizi rahatlık ile yapabilirsiniz.

Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Yurt içerisinde yapılan başvurularda ortalama pasaport onaylanma süresi 5 ile 7 gün süresinde, postaneler tarafından adresinize gönderilmektedir. Yurt dışı pasaport başvuruları ortalama 7 ile 10 gün arasında onaylanmaktadır. Acil pasaport başvurusu ortalama 2 gün içerisinde sonuç alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI