Biyografi

Pelin Karahan Hayatı

Karahan çocukluğundan bu yana çok şanslı olan bir kadın olmakta. Pelin Karahan İlkokulu Arı kolejinde okumuştur. Ortaokulda ise Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim okulunu tercih etmiştir.  Son olarak da Ödemiş ilkokuluna geçmiştir ve burada okulu bitirmiştir. Ardından da polis kolejini kazanmıştır. Fakat bu okulda okumayı bırakarak Ankara Sokullu Mehmet Paşa lisesine gidip burada okulunu tamamlamıştır. Pelin Karahan üniversiteyi ise Anadolu üniversitesi turizm işletme bölümünde okuyarak mezun olmuştur. Okul yıllarında sürekli birçok faaliyete katılmıştır ve çok başarılı olmuştur.

pelin-karahanPelin Karahan çalışmak için ise İstanbul’a gelmiştir ve burada ek bir iş bulmak istemiştir. Ek olarak bulduğu işin yanın da bir ajansa da kaydolmuştur. Ajans sayesinde sanat hayatına giriş yapmış ve bir reklam filmi çekmiştir. Bütün bunları Çağan Irmak sayesin de yapmıştır. Bunun ardından ise bizleri Kavak Yelleri dizisi ile ekranlara bağladı. Kavak yelleri dizisin de aslı karakterinde çok iyi bir rol almış da oldu. Bu hayata alışkın olan pelin Karahan reklam filmlerine devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mihrimah Sultanı oynayarak göz doldurdu. Evlilik hayatını ise ilk olarak pilates eğitmenliği yapmakta olan Erdinç Bekiroğlu ile gerçekleştirdi. Evliliklerini Barselona da yaptılar. Fakat evlilikleri yolunda gitmedi ve 2013 yılın da boşanma kararı aldılar. Yaklaşık olarak iki yıl evli kaldılar. İkinci evliliğini ise bir iş adamı olan Bedri Güntay ile gerçekleştirdi. Bedri Günday’dan ise bir oğlu oldu. Şimdiler de ise bu güzel anne Yeter dizisi ile kendini ekranlara yeniden taşıdı. Pelin Karahan yıl ortasında işsiz kalmamak için kendisini garanti altına alarak 13 bölümün ücretini peşin olarak aldı.

Pelin Karahan evlendikten sonra ve oğlu Ali demir olduktan sonra dizilerde kendine daha iyi roller seçmeye çalışmakta. Artık ince eleyip sık dokumakta. 13 bölümü garantilemesi ile de bir hayli gündemde olmakta. Evliliğinin de iyi gittiği gözlerden kaçmamakta. Dizi de Aylin karakterini oynamakta. Ünlü bir cerrah ile evli olan Aylin karakteri eziyet gören ve evliliğinden usanan bir kadını oynamakta. Fakat dizi tutmadı ve reytinglerde 18. Sırayı alarak geride kaldı. Pelin Karahan 650 bin lirayı peşin olarak alınca kendini garantilemiş oldu.

Öznur YILDIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı