Tanıtımlar

Penis Büyütme Nedir?

Erkekler penislerinde çeşitli şekil bozuklukları sebebiyle ve normal boyutlardan küçük olan penis boyundan dolayı ameliyat tercih eder. Bu operasyonlar da uygulanan diğer düzeltmeler de boy uzatma, penis kalınlaştırma, penis eğriliği düzeltme gibi işlemlerdir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Erkekler de genellikle penis ereksiyon halinde   enine doğru büyür. Ayrıca ereksiyon bir penisin uzunluğu ortalama olarak 13 – 14 cm şeklindedir. Normal bir penis ayrıca 12 cm ve üzerindeki uzunluklar şeklinde normal olarak kabul edilir. Bu ölçülerin altında olan uzunluklar kısa ve küçüktür.

Ereksiyon halinde küçük bir penis boyunda genellikle   penis görünümünü değiştirmek isteyen bu erkeklerin tercih ettiği penis büyütme ameliyatları normaldir.  Penis büyütme ameliyatı   ameliyatsız ya da cerrahi olarak gerçekleştirilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı ülkemizde penisin çapı ve veya uzunluğuna bağlı olarak gerçekleşir. Penis büyütme ameliyatları   hem penis boyunda uzama hem de penis kalınlığında etki edecek şekilde gerçekleşir. Ayrıca   penis büyütücü ameliyat kasıktan yağlanma yağ alınmayla gerçekleşir.

Sonrasında kasık bölgesinden girilen küçük bir kesi gerçekleşir. Bu kesi ile penisin yüzeysel bağları   serbestleştirilerek uzama gerçekleşir.  Bununla birlikte kasık ya da karından alınan yağ penise enjekte edilerek kalınlaştırma gerçekleşir. Bu işlem de yağ enjeksiyonu çok küçük deliklerden geçirilerek tamamlanır.

Penis Büyütme Mümkün müdür?

Erkeklerin özellikle normal boyutlarından küçük olan penisleri   onların hayatta ve cinsel ilişki de   huzursuz olmasına sebep olur.   Buna istinaden penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı ile   bu sorun   ortadan kalkabilir. Aynı zaman da sorunun çözümünde cerrahi bir müdahale olmalıdır.

Bu müdahaleler   anestezi destekli ameliyat ile 3 ila 5 cm gibi bir büyüme oluşturur.  Ayrıca büyüme liposuction müdahalesi ve kalınlaştırma operasyonları ile mümkündür.  Operasyonlar genellikle penisten alınan dokunun yeniden penise entegre edilmesi ile gerçekleşir.

Bunun dışında doktor kontrolünde kullanılmayan ilaçlar veya diğer takviyeler kalıcı çözümler getirmez. Aynı zaman da sağlık içinde risk getirecek yöntemler büyüme için sonuçsuz kalacaktır.

Penis Uzatma Ameliyatları

Penis uzatma ameliyatı kısa olan bir penisin normal uzunluğa ve büyümeye şekillenmesi için uygulanır. Ayrıca uzatma elde etmek için en etkili yöntemlerdir. Penis uzatma ameliyatında   penisin asıcı bağlarının serbestleştirilmesi ile işlem sağlanır. Aynı zaman da penisin yüzeysel ve derin   2 tip asıcı bağı vardır.  Operasyonlar da yüzeysel asıcı bağı derialtı yağ tabakasının altındadır. İşlem sırasında   bu bağ vücudun yüzeysel faysa da işlem görür. Sonrasında   bu bağ serbestleştirilir.

Penisin içinde bulunan derin asıcı bağına ligamentum suspensorum denir. İçteki bağ leğen kemiğine bağlanır. Daha   sonrasında penis uzatma ameliyatında bu bağın bir kısmı kesilerek serbestleştirilme uygulanır.   Bu serbestlemeden ile penisin kasık içerisindeki kısmı dışarı doğru   uzar ve ameliyat tamamlanmış olur.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi

Penis büyütme ameliyatı öncesi penis büyütme ameliyatı adına bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Öncelikle hastalar kullandığı ilaçlar hakkında doktoruna ön bilgi vermelidir.  Mutlaka operasyondan önce sağlıklı beslenme ve uyku düzenine dikkat edilmelidir.  Cerrahi   müdahaleden önce   sigara, kafein ve alkolden uzak durulmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Penis ameliyattan sonra mutlaka penis bölgenin temizliği, pansumanı yapılmalıdır. Ayrıca cinsel ilişki dokular da risk oluşturacağı için iyileşene kadar olmamalıdır. Bu süre gerçekleşen müdahaleye göre ortalama olarak 1.5 – 2 aylık süreçtir.

Ameliyat sonrasında mutlaka doktorun önerdiği ilaçlar kullanılmalıdır. Penisin tahriş olması riskine istinaden dar ve sıkı kıyafetler ve iç giyim tercih edilmemelidir. Penis bölgesi sürekli kuru tutulmalıdır. Ameliyattan önce 3 gün duş almak, ameliyattan sonra da 7 gün   duş almak sakıncalıdır.

Penis Büyütme Fiyatları

Penis büyütme fiyatları genellikle operasyona bağlı olarak değişir. Aynı zaman da Kök hücre tedavisi ile penis büyütme fiyatları farklıdır.

Bunun yanında Cerrahi yöntem ile penis büyütme farklı fiyatlardan oluşur. Ayrıca penis büyütme fiyatları protez yöntemi ile penis büyütme genellikle daha yüksek şekildedir.

En çok uygulanan Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma da penis büyütme fiyatları olarak farklıdır.

Erkeklerin tercihine göre Dolgu protezleri ile penis kalınlaştırma en yüksek fiyatlı ameliyatlardır. Bunun yanında penis büyütme fiyatları operasyonun gerçekleşeceği yere ve uzman doktora göre değişir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı