Güzellik & Bakım

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

Porselen makyaj bir çok kadının makyaj konusunda basit ve güzel bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olmuştur.

Yüzün daha mat ve güzel bir görüntüye kavuşabilmek için bir çok kadın porselen makyajı kurtarıcı olarak seçmiştir. Porselen makyaj zor yapılıyor olsa da sonuçları olumlu olduğu için tercih edilmektedir.

Porselen makyaj nasıl yapılır?

  • Porselen makyaj yapılabilmesi için pırıl pırıl bir yüz gerekir. Temiz bir yüz üzerine yapılan makyaj daha kalıcı olacaktır. Yüze peeling yapılır ve antibakteriyel sabunla iyice yıkandıktan sonra kurulanır.
  • Cilt temizlendikten sonra yüz üzerindeki rahatsız bir görünüm veren tüylerin yok edilmesi gerekir. Kaş ve bıyıklar özenle alınıp, şekillendirildikten sonra artık cilt plastik makyaj için hazırdır.
  • porselen makyajBir sonraki aşamada makyaj işlemlerine başlanır. Pudra ve fondöten bu makyajın bir numaralı elemanlarıdır. Öncelikle bir miktar fondöten alınır ve fırça yardımıyla yüze iyice yedirilir. İyice yedirildikten sonra sıra pudra işlemine gelir.Beş dakika bekledikten sonra kalıntı bırakmayacak şekilde cilde pudra sürülür. Ve bir süre dinlenmesi için beklenir. Fondöten cilt üzerinde nem nem olmuş görüntüyü temizleyecek ve makyajın ileriki aşamalarını kolaylaştıracaktır. Fondöten sürülürken dikkat edilmesi gereken en temel nokta fondöten renginin yüz rengiyle bire bir aynı olmasıdır. Farklı renk sırıtacak ve itici bir görüntü oluşturacaktır.
  • Asıl önemli olan hafif bir makyaj yaparak daha hoş bir görüntüye kavuşmaktır. Aşırı makyaj itici bir görünüm oluşturacaktır. Öncelikle göz üzerine mor tonlarında bir far sürülür. Farın renginin çok belli olmaması gerekir yoksa makyajın doğallığı bozulur.
  • Göz kalemi ile alt kirpik çizgisi üzerinden gidilir ve biraz kalınlaştırarak tüm göz kenarları siyah kalemle çizilir. Buğulu bir görüntü oluşturması için kalemle çizilen göz kenarlarındaki yerler, kulak pamuğu yardımıyla dağıtılır.
  • Eyelinerin kısa çekilmesine dikkat edilmelidir. İnce ve kısa olarak çekilen eyelinerden sonra göz kapağına sürülen mor farın yanına çok belirgin olmayacak şekilde siyah far sürülür. Yavaşça çok genişletmeden dağıtılıır. Bu gözlere parlak ve buğulu bir görüntü katacaktır.
  • Sıra geldi dudaklara. Öncelikle toz pembe bir dudak kalemi sürülür ve sonrasında parlatıcı sürülerek işlem tamamlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı