Tanıtımlar

Saç Ekimi Yöntemleri

İnsanların saçlarında zaman zaman ortaya çıkan dökülme sorunlarının giderilmesi için saç ekimi yöntemleri ön plana çıkar. Bu yöntemler kendi arasında çeşitlilik gösterdiğinden dolayı insanların saç ekimi aşamasında beklentilerini karşılayan yeni tekniklere ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda bazı yöntemler sonuç verme aşamasında daha iyidir.

Saç Ekimi Nedir?

Kıl köklerinin vücudun belirli bölgelerinden alınarak ilgili kelleşmiş bölgelere nakledilme işlemlerine saç ekimi denilir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında genellikle ense kökünden alınan hücreler kullanılır. Saç köklerinin ilgili bölgeden alınarak nakledilmesi ile birlikte saçların yeniden oluşturulması temin edilmiş olur. Aynı zamanda hastalarda farklı vücut bölgelerinden de donör saç kökleri alınabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçın ekileceği alanın belirlenmesi gerekir. Bu aşamada kalem ile sınırları belirlenen bölgeye ilgili bölgeden alınan saç köklerinin ekimi yapılır. Bunun öncesinde saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması gerekir. Saç ekimi yönteminde birden fazla teknik kullanılarak insanların beklentilerini karşılayan çözümler temin edilmiş olur.

DHISaç Ekimi Kimlere Uygundur?

Son yıllarda etkin bir şekilde kullanılan bir yöntem olan DHI saç ekimi yöntemi ile hastalarda daha başarılı sonuçlar elde edilir. Bu yöntemde kullanılan dhi aleti ile kanal açmadan saç köklerinin hemen alınıp yerleştirilmesi sağlanır. Klasik fue yönteminde saç kökleri alındıktan belirli bir süre sonra nakledildiği için tüm saç köklerinin hayatta kalması zorlaşmaktadır. Bu nedenle yeni bir yöntem olarak bu yöntem daha başarılı sonuçlar vermektedir.

DHI Saç Ekimi Temel Aşamaları

Hastaların DHI saç ekimi yöntemi öncesinde gerekli tetkiklerin yapılması gerekir. Aynı zamanda hastaların saç ekimi aşamasında ilaç kullanımı ile ilgili doktor gözetiminde ilaç kullanması gerekir. Yine iyileşme sürelerini etkilediği için saç ekimi yöntemlerinin öncesinde sigara ya da alkol kullanımının sınırlandırılması gerekir. Bu yöntemin artılarının tam olarak ortaya çıkması için kişinin operasyon öncesinde gereken şeylere dikkat etmesi önem taşır.

Hastaların tercih ettiği dhi saç ekimi yönteminin dışında yeni yöntemler de mevcuttur. Bazı yöntemler ile daha konforlu işlem yapmak temin edilmiş olur. Aynı zamanda hastalarda bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi ağrıların ve kanamaların azalmasına imkân tanır.

Safir Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kanamaların azalmasına imkân tanıyan ve daha konforlu işlem yapmak için tercih edilen bir yöntem olan safir saç ekimi yöntemi ile hastaların saç alanlarında kanal açarken safir uçlar kullanılır. Safir insan doğası ile uyumlu yapısı ile dikkat çeken bir malzeme olup aynı zamanda bu uç ile yapılan işlemlerde daha başarılı sonuçlar elde edilmiş olur. Her işlemde farklı safir uçların kullanımı ile birlikte daha hijyenik bir işlem ağı ortaya çıkar.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Hastaların saç ekimi aşamasında kanamaların en aza indirilmesi için tercih edilen bir işlem olan safir saç ekimi yöntemlerinden sonra hastaların bazı beklentilerinin karşılanması önem taşır. Saç bölgesinin doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması beklentiler açısından önem taşır. Bunun yanında söz konusu yöntemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında hastaların ağır egzersizlerden kaçınması gerekir. Sonuç olarak hastanın sigara ya da alkol dâhil kötü alışkanlıklarına dikkat etmesi ve diğer yaşam koşullarına da azami uyum göstermesi beklenir.

Saç Ekimi Fiyatları

Sağlık merkezlerinin fiyat politikalarına ve aynı zamanda kullanılan yönteme bağlı olarak saç ekme fiyatları değişiklik gösterir. İnsanların bu aşamada saç ekim merkezlerinden ya da farklı sağlık merkezlerinden fiyat alarak karar vermesi daha mantıklı olur. Aynı zamanda seçilen yöntemler de yine saç ekim fiyatlarına doğrudan etki eder. Safir saç ekimi diğer yöntemlere göre daha pahalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı