Tanıtımlar

Safir Saç Ekim’i Nedir?

Safir saç ekimi, daha sık bir ekim yapılması için tercih edilen bir yöntemdir. Klâsik bir saç ekimi tekniği olan Fue tekniği gibidir.  Mümkün olduğu kadar, en çok greft sayısının ekiminin gerçekleşmesi hedeflenir.  Bunların nakli ve uygulama şekli de ekimin başarılı olması açısından önemli bir yere sahiptir.

Bu işlem ile saçlar sık ve gür görünür. En çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bıçaklar ile mikro kanallar açılır. Daha sonra greft toplanan bölgeden alınan kökler ekilir. Ekim yapıldığı anlaşılmayacak kadar, doğal bir görüntüsü vardır. Bu şekilde bir tercihi olanlar, safir saç ekimi tercih etmelidir.

Safir Saç Ekim’i Nedir?

Safir saç ekimi, Fue ekim tekniğinin bir türüdür ve özel keskin uca sahip olan kalemler ile yapılır. İşlem minimal ve kusursuz olarak yapılır. Saçlarının dökülmesinden şikayetçi olanlar, çareyi saç ektirmekte bulur. Son yıllarda oldukça popüler olan, safir saç ekimi rağbet gören bir yöntemdir.

Bir defa da çok fazla kök ekimi yapılması da önemli bir avantajdır.  Yara olması ve doku zedelenmesi daha az görünür. Açılan kanallar daha küçük olur eve iyileşme süreci daha hızlıdır. Ayrıca deri de deforme de yaşanmaz. Sürecin sonunda istenilen doğal saçlara kavuşulmuş olur.

Safir Saç Ekim’i Avantajları

Safir saç ekimi yöntemi özellikle doğal göründüğü için, son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Genel olarak bakıldığı zaman, pek çok avantajı olduğu söylenebilir. Avantajları şunlardır;

  • Safir bu bilindiği üzere doğal bir elementtir ve cilde daha az zararı vardır.
  • Safir saç ekimi sonrası, iyileşme daha hızlı olur.
  • Diğer saç ektirme yöntemlerine göre daha acısı azdır.
  • Ekim sonrası enfeksiyon oluşma riski düşüktür.
  • Saç ekildiği belli olmaz, tamamen doğal bir görüntüsü vardır.

Safir Saç Ekim’i Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Son teknoloji olan ve birçok ünlünün de tercih ettiği, safir saç ekimi yöntemi, oldukça popüler bir uygulamadır. Safir bilindiği üzere doğada bulunan doğal bir elementtir. Bu elementten el de edilenler özel malzeme ile saç ekimi yapılır.

Kullanılan bıçaklar safir kristal taşından el de edilir.  Saç kökü kanalları bu özel safir taşından üretilen bıçaklar ile açılır.  Bu bıçaklar sayesinde kafa da yara oluşma ve iyileşme riski daha az olduğu için, tercih edilme sebebidir. Özelliği çok fazla olduğu için, çoğu kişi nasıl yapıldığı merak eder.

Safir Saç Ekim’i Neden Önemlidir?

Saç ekimine pek çok insan ihtiyaç duyar. Çoğu kişi saçsız olmasından yakınır ve çareyi saç ektirmekte bulur. Safir yöntemi de en çok tercih edilenler biridir. Diğer yöntemler de ekim sonrası iyileşme de güçlük görülür yani geç iyileşir. Safir saç ekiminde böyle bir sorun yaşamaz. Ağrısız olması da bu açıdan önemli olmasının nedenidir.

 Safir Saç Ekim’i Nasıl Uygulanır?

Saçın ekileceği alan belirlendikten sonra, donör bölgeden greftler toplanır. Daha sonra, özel safir bıçaklar ile mikro kanallar açıldıktan sonra, ekim işlemi yapılır. Bir defa da çok fazla greft nakledildiği için, genellikle bir seansta biter. Safir saç ekimi fiyatları konusu araştırılarak karar verilmelidir.

Safir Saç Ekim’i Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Safir saç ekimi öncesi, saç derisi temiz olmalıdır. Jöle ve benzeri bir şey kullanılmamalıdır. Ayrıca zararlı alışkanlıklar, bir süre önce bırakılmalı, tok karnına gelinmelidir.

Safir Saç Ekim’i Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Safir saç ekimi sonrası, bölge mutlaka sudan bir süre korunmalıdır. Güneş altında bırakılmamalıdır. Ayrıca deniz gibi etkinliklerden kaçınmalıdır. Bu şekilde enfeksiyon riski azalır ve çabuk iyileşir.

Safir Saç Ekim’i Fiyatları

Safir saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir. Yapılan yer ve uzman kriterleri fiyatlar üzerinde etki eder. Ayrıca özel safir bıçaklar kullandığı için, diğer yöntemlere göre daha pahalıdır.

Safir saç ekimi fiyatları ayrıca yaptırılan şehir ve semte göre de değişiklik gösterebilir. İyi bir araştırma ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

https://tr.primehtc.com/safir-sac-ekimi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı