Samsung S9 Özellikleri

  • Mesut YEŞİLYURT

Samsung S8 serisinin tanıtımının heman arkasından Samsung S9 ile ilgi bilgiler gelmeye başlamıştı. Gelecek Mart ayına damga vurması beklenen Samsung S9, Samsung’un Amiral Gemisi olarak tanımlanıyor. Samsung S9 ve S9 Plus seçenekleri ile satışa sunulması planlanan seri merakla bekleniyor. Samsung bu seri de yeni bir yazılım sistemi geliştirdiğini de açıkladı. Bu daimi Samsung kullanıcılarını daha da meraklandırdı. Samsun S9 özellikleri açıklandı ve mart ayında tanıtma planları yapılıyor. 2017 yılı Güney Koreli teknoloji devi için S8 ile birlikte oldukça verimli geçti. Sonsuz ekran tasarımı özellikle çok sevildi. Samsung bu çigisini geçen yıla göre bu yıl katlayarak devam ettirecek gibi gözüküyor.

Samsung S9 Teknik Özellikleri Neler?

Samsung S9 özellikleri çok beğenilecek ve adından çokça söz ettireceğe benziyor. Note 7 deki kötü imajını Note 8 ve Samsung S8, S8 Plus serisinde yeniden toplayan Samsung S9 serisinde başarısını daha da artırarak mart ayında görücü karşısın çıkmaya hazırlanıyor. Samsung S8 deki tasarım çizgisini S9 serisinde de bozmayacağı düşünülen teknoloji devinin Iphone X tekine benzer bir Face ID özelliğini bu seride kullanacağı biliniyor. Bu sürümle birlikte parmak izi okuma işlemini de kaldırıyor. Ayrıca, 3.5 mm lik kulaklık yeri de bu seri ile birlikte tarihe karışıyor. Diğer özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • S9 boyutu 144. 1 x 68. 1 x 8. 1 mm
  • S9 Plus boyutu 155. 2 x 73. 4 x 8. 1 mm
  • S9 ekran 5. 8 inç
  • S9 Plus ekran 6. 2 inç
  • Arka kamera 16 MP çift lens
  • Ön kamera 12 MP çift lens
  • Gövde IP68 suya ve toza dayanıklı olacak.

 

Firmware: Samsung’un S9 serisinde geliştirerek kullanacağı yazılımdır. Kelime anlamı olarak donanım yazılımı manasına gelmektedir. Her tür donanımın kendisinden beklenen işlemi yerine getirebilecek düzeye gelmesi için kullanılan yazılımdır.

Samsung S9 ve S9 Plus Fiyatı Ne Olacak?

Samsung S9 özellikleri gibi fiyatında çok yüksek olur mu tam olarak bilinmese de gelen bilgilere göre rakiplerin göre rakam olarak daha az satış fiyatına sahip olacak. 800 Dolar civarında fiyat sunulacağı düşünülen serinin fiyatı ve özellikleri bakımdan en çok tercih edilen telefon olması planlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Iphone X’in Apple’ye Maliyeti ve Ülkelere Göre Satış Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI