Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2017

Satılık Yarış Atı

Satılık Yarış Atı
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (10 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

At bir çok kişi de sevda haline gelmiş bir hobidir. Bugün sizlere satılık yarış atları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bundan önce at hakkında detaylı bilgi sunumu yapalım. Yarış atları hakkında bilmediğimiz eminim bir çok bilgi mevcuttur. Atlar Equidae familyasına bağlı bir memeli hayvandır. Ot ve bunun yan ürünleri ile beslenirler, kısacası otoburlardır. Eskilerde binek olarak kullanılan atlar, günümüzde özellikle hobi olarak kullanılmakta ve yarış atı olarak eğitilmektedir.

At Irkları

Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre atların insanlık tarihinde oldukça eski tarihlere dayanan geçmişleri olduğu söylenmekte, öyle ki 5000 yıl öncesinden itibaren hayatımıza yardımcı oldukları söylenmektedir. Atlar eşek ile çiftleştirildiği zaman katır denen cins ortaya çıkmaktadır. Atların önemli bir hastalığı vardır, eğer ayakları kırılırsa bir daha iyileşemez, ondan dolayı ayağı kırılan at acı çekmemesi için öldürülür.

Arap Atı: Arap adı adından da anlaşıldığı gibi siyah rengine sahip, çok dayanıklı bir at cinsidir. En önemli özelliği iyi bir binek olması ve 28 saate kadar hiç su içmeden yol alabilmesidir.

İngiliz Atı: Arap aygırları ile İngilizlerin yerli kısraklarının çiftleşmesi ile elde edilmiş bir türdür. Bu tür Arap at kadar iyidir, fakat arap atından ayıran en önemli özelliği ise uzun bacaklarıdır.

Midilli Atı: Oldukça şirin görünüşü ile dikkatleri üzerine çeken bir at çeşididir. İngiliz ve Arap atına göre boyları oldukça kısadır. Çocuklar için iyi bir binek hayvanıdır. Özellikle günümüzde ruhsal sorun yaşayan çocukların tedavisinde kullanılır. İzlanda ve Norveç de oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu ülkelerde meşhur olduğu da bilinmektedir.

Çin Atı: Bacakları İngiliz atına göre daha kısa ve Arap atına göre de daha uzundur. Bu fizik yapısı koşu yarışlarında performans sağlamasına engel teşkil etmektedir. Uzun mesafe kat etme bakımından diğer türlere göre daha etkili bir türdür.

Satılık yarış atları sitemize zamanla eklenecektir. Yarış atı ile ilgili olan ve atları seven takipçilerimiz sayfamızı takip ederek bilgi alabilirler. Yarış atları için aşağıda ki yorum alanına yorum yaparak eposta adreslerini bırakarak atlarımız eklendiğinde bilgi sahibi olabilirler.

                                                                                                   satılık yarış atı

 

 

 

 

 

Kaynak Siteler
http://www.tjk.org/

 

Aramalar:

yarış atı, satılık yarış atı, yarış atları, satılık yarış atları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hasan dedi ki:

  Elinizde satılık yarış atı var mı, eğer var ise mail adresimi yazdım bana geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 2. Kemal dedi ki:

  Satılık yarış atınız var mı, anlayamadım, eğer yarış atınız var ise eklerseniz sevinirim.

 3. Muhammet İkbal Yıldız dedi ki:

  Satılık yarış atları zamanla eklenecektir. Sitemizi takip etmeye devam edin.

 4. Muhammet İkbal Yıldız dedi ki:

  Satılık yarış atları zamanla eklenecektir. Sitemizi takip etmeye devam edin.

 5. Cem dedi ki:

  Çok güzel yarış atları var, yarış atı bilmem ama ben atları çık seviyorum

 6. Hande dedi ki:

  At binmeyi çok seviyorum çok uysal hayvanlar. En çok sevdiğim hayvan

 7. Koray dedi ki:

  Satılık yarış atı arıyorum uygun fiyatlı elinizde var ise bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum Yaz