AltınBilgiDolarKrediKredi KartıKredi Notu

Senetle Altın Nasıl Alınır? Altın Veren Kuyumcular Yerler

Senetle altın nasıl alınır? Senetle altın veren kuyumcular nasıl bulunur? Senetle altın verenler? Senetle altın bilezik nasıl alınır? Son günlerde altın fiyatlarının artmaya başlaması ile birlikte bu sorular ile beraber senetle para konusu sık araştırılmaya başladı diyebiliriz. Senetle altın ve senetle para veren firmalar, yerler bulunmaktadır. Fakat bu yerleri bulmak elimizle koymuş gibi olmadığı için biraz araştırma yapılması gerekiyor.

Genellikle senetle altın almak isteyen ve arayan kişiler bankadan kredi, kredi kartı alamayan kısacası sicili bozuk olan kişilerdir. Genellikle paraya ihtiyacı olan ve hızlı para bulmak isteyen kişiler bu yöntemleri tercih etmektedir. Eğer sizlerde senetle altın veren kuyumcular arıyor iseniz, nasıl bulunur? Nereden bulunur? Konumuzu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Reklam Alanı

Senetle Altın Veren Kuyumcular 2020

Senetle altın almak kolay bir iş değildir. Çünkü altın peşin satılan ve peşin alınan bir menkül değerdir. En önemlisi de heran değer kazanan bir para birimidir. Eğer sizde senetle altın satan kuyumcular arıyorsanız ilk önce bu işi yapan kişiyi bulmak için çevre de bulunan esnafa sormanızı öneririz. Esnaf senetle altın satan yerler hakkında muhakkak bilgi sahibidir. Ama unutulmaması gerekir ki senetle altın veren kuyumcular kesinlikle bir kefil istemektedir. Kefil olmadan nakti para veya altın alımı yapamazsınız. Kefil bulsanız dahi verilecek tutarın 5 ile 10.000 TL tutarını geçeceğini hiç sanmıyoruz.

  • Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa
  • Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane
  • Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde
  • Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray
  • Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce

Bu illerde veya bu illere bağlı ilçelerde oturuyor iseniz https://www.google.com/maps sitesine girerek sol tarafta bulunan arama alanına gelip örneğin senetle altın Ankara yazarsanız, konumunuza en yakın kuyumcu iletişim bilgileri ve adresleri karşınıza çıkacaktır.

Senetle Altın Satan Kuyumcu Adresleri

Senetle altın satan kuyumcular genellikle şehir merkezinde kuyumcu esnafının toplanmış olduğu çarşı gibi alanlarda yer almaktadır. Mahalle aralarında yer alan kuyuncuların bazıları da senetle altın satışı yapabilir. Eğer çevrenizde kuyumcu var ise giderek senetle bilezik, tam altın, yarım altın, gram altın satışı var ise alabilir ve belirlenen taksitlerle ödemesini yapabilirsiniz.

Reklam Alanı

Senetle altın satmak hakkında yasalarda tam bir ifade bulunmamaktadır. Fakat tefecilik tam manası ile yasaklanmıştır. Öyle ki Türk Ceza Kanunu’nun 241. maddesi gereğince tefecilik ve para satmak tamamen yasaklanmıştır. Para satmak ve almak suçtur. 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilmektedir.

Bu nedenle senetle altın almak veya taksitle altın almak para satmak anlamına gelmeyebilir. Burada karşılıklı güven esas alınarak vade miktarı anlaşılması dolayısı ile işlem yapılabilir. Yine tekrarlamak istiyorum, eğer tefecilik işlemi ise bu işlem kesinlikle yasal olmadığı için altın almak da satmak da suçtur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı