BüyüteçNet

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar
 • Sgk
 • 8 YORUM
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 1,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
  Loading...

Bankalar üzerinden kredi çekebilmek için, sahip olunan kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bilindiği üzere kredi notları, bireyin geçmiş dönemdeki kredi kartı harcamaları, kredi kartının düzenli veya düzensiz ödemeleri, yasal takip süreci, kredi ödemeleri vb durumlara göre oluşmaktadır. Ödemelerini düzenli ve yüksek yapan bireyler, bankaların sunduğu kredi hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilmektedir. Fakat kredi notu belirli sebeplerden dolayı dip seviyelerde olan bireyler, bankalar ile ileriye dönük çalışma fırsatı bulamamaktadırlar.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir gibi bir araştırma içerisine girdiyseniz, 3 bankayı takip etmeniz ve bu bankalar ile görüşmeler yapmanız gerektirmektedir. Piyasada yer alan Finansbank, Denizbank ve ING Bank gibi bankalar, kredi sicili bozuk olan bireylere kredi imkanı tanımasıyla hafızalara kazınmıştır. Öyle ki bu bankalar kredi notunu değil de, bireyin sahip olduğu düzenli geliri baz almaktadır. Aktif olarak düzenli gelirin olduğunu raporlar halinde sunan kişi, bu bankalardan sorunsuz olarak kredi çekebilir. Yalnız az önce de belirttiğimiz gibi, mutlaka aktif olarak sigortanın devam etmesi ve gelir belgesinin asgari ücretten biraz daha yukarıda olması gerekmektedir.

Kredi Sicili Bozuk Ne Demektir?

Kredi sicili, KKB tarafından tutulan ve bireyin geçmişine dair oluşturulan kredi notudur. Kredi sicili bozuk olan bireyler, bankalar tarafından olumsuz bakılan müşteri profilidir. Kredi sicilinin bozuk olmasını sağlayan etkenler aşağıdaki gibidir.

 • Kredi kartının veya devam eden kredinin düzensiz ödenmesi
 • Aktif olarak devam eden kredinin 2 ay ve devam eden aylarda ödenmemesi
 • Kredi kartı borcunun ödenmemesi ve devamında faiz eklentisi
 • Kredi kartı veya kredi ödemelerinden dolayı yasal takip sürecinin başlanması
 • Yasal takip sürecinde banka hesaplarına bloke, araç çekme işlemi ve icra gibi durumların gerçekleşmesi
 • Ödemenin hiçbir şekilde alınmaması durumunda olayın mahkemeye taşınması ve hapis gibi olumsuz durumlar

Yukarıda yazan durumlardan herhangi bir tanesinin olması, sicilin bozuk olduğunun işaretidir. Sicilin düzelmesi de, yaklaşık 5-10 sene arasında sürmektedir. Bu tarz durumları yaşayan bireyler, Sicili Bozuk Olan Kredi Alabilir mi ve sicili bozuk olanlara kredi veren banka var mıdır tarzında sorular yöneltmektedir. Kredi sicili bozuk olan bireyler, bazı şartları yerine getirirse rahatlıkla kredi alabilir.

Sicili Bozuk Olan Nasıl Kredi Alabilir?

Sicilin bozuk olmasına rağmen kredi alabilmek için ilk önce Finansbank, Denizbank ve ING Bankası’ının dışındaki tüm bankaların, araştırılması gerekir. Bazı bankalar farklı koşullara bağlı olarak çeşitli düzenlemeler yapmakta ve kampanyalar başlatmaktadır. Geliriniz var ve sigortanız sorunsuz yatıyorsa, kredi almak için tek bir başvuru yeterlidir.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz;

Sicili Bozuk Olan Esnaf Kredi Alabilir mi?

Bankalara göre esnaflar, KOBİ adı altında geçer ve bankalar tarafından sevilen bir müşteri profilidir. Esnafların kredi sicilinin bozuk olması durumunda kredi çekebilmesi için, gelirinin yüksek olduğunu raporlar halinde sunmalıdır. Çoğu banka esnafların kredi çekebilmesi için bazı olanaklar sağlamaktadır ve sicilini arka plana atarlar. Bankalar için önemli olan, esnafın geliri ve işletmenin düzenli geliridir. Piyasada çoğu zaman Sicili Bozuk Olan Esnafa Faizsiz Kredi adı altında kampanyalar başlatılmış ve bankaların esnafa olan güveninin bir kez daha altı çizilmiştir.

Sicili Bozuk Olan Emekliye Kredi

Herhangi bir sebepten dolayı emeklilerin kredi sicili bozuksa, kredi olanaklarından faydalanabilmesi için emekli maaşının yüksek olması gerekir. Yaklaşık 3 bin TL civarında maaş alan bir emekli, bankalara tek bir başvuru yapmasıyla kredi çekebilmektedir. Bankalar emekliler konusunda hassas davranmakta ve kredi notunu çok önemsememektedirler. Emeklilerin düzenli ve yüksek bir maaşı olması yeterlidir.

Sicili Bozuk Olana İpotekli Kredi

Bireylerin yönelttiği bir diğer soru ise, sicilim bozuk ipotekli kredi alabilir miyim sorusudur. Bireyin üzerine ait gayrımenkul veya benzeri mal grubu var ise, ipotek ettirmesi durumunda kredi alabilir. Fakat kredilerini düzenli ödemez ise, ipotek ettirdiği mal veya mal grubu banka tarafından borca karşılık alınmaktadır. Bazı bankalar bu olanağı sağlarken, ipotek ettirilen malın %70 ile %90 arasında bir değere göre kredi vermektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Ev ve Araç Kredisi

Sicili Bozuk Olana Araç Kredisi Verirler mi gibi tarzında bir sorunuz varsa, sigortanızın durumunu bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var. Fakat ev kredisinde sigortaya ek olarak yüksek bir gelire sahip olmak gereklidir. Bilindiği üzere ev kredileri, yüksek tutarda çekilen ve ödenen krediler. Bankaların teşvik edici olanakları arasında gerçekleşen Sicili Bozuk Olanlara Ev Kredisi kampanyası, yılın belirli tarihlerinde aktif edilmektedir. Yüksek geliriniz varsa, bu kampanyalardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır” sloganıyla hizmet veren firmalar güvenilir mi?

Bireylerin bankalardan hiçbir şekilde kredi çekememesi, bazı olumsuz başvuruları da beraberinde getirmiştir. Piyasada bu konuda çalışan tefeciler, kredi sicili bozuk olanlara kredi çıkartıyoruz diyerek bireyleri kandırmaktadır. Bireyi kendisine çekmek için düşük faiz gibi ibareleri kullanan tefeciler, daha sonra yüksek faizleri ekleyip aylık senet yapmaktadır. Birey ihtiyacını gidermek için bu yola başvurmakta ve daha fazla borcun içerisine girmektedir. Bu tür kişilere itibar etmemek gerekmektedir. Bir kişinin sicili bozuksa, hiçbir bankadan kredi çekemez. Bu slogan ile kredi verdiğini iddia eden kişi veya kişiler, bireyin daha fazla borçlanmasına yol açmaktadır. Ayrıca bu tarz kişi veya kişiler, güvenilir değillerdir ve illegal yollardan işlerini yürütürler. 

Vergi Borcu Olana Kredi Veren Bankalar

Vergi borcu bilindiği üzere, devlete ödenen düzenli aidat olarak tanımlanmaktadır. Bu ödemelerin düzensiz ödenmesi, yasal takip sürecini devreye sokmaktadır. Kredi sicilini etkileyen diğer bir husus olduğu için, bankalar vergi konusunda pek bir olanak vermemektedir. Geçen yıllarda Finansbank’ın böyle bir girişimi olmuş fakat kısa sürede yürürlükten kaldırmıştır. Kredi sicil notunuz tavan seviyelerde bile olsa, vergi borcunuz var ise hiçbir şekilde kredi çekemezsiniz.

Kaynak: www.kredivepara.com

İlginizi çekebilecek konular

Eft saatleri
Kredi notu nasıl yükseltilir?
Kolay kredi veren bankalar
Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Hakan aslantaş dedi ki:

  Acil benim 15000.tl krediye ihtiyacım var sigortalı işte çalışıyorum 2300 tl maaş alıyorum sigortam düzenli yatıyor ama benim bir sıkıntım var eskiden bankalarla problem yaşadım borcumu ödedim ama varlık şirketine borcumvar icralığım kredi puanım 0 bana kredi çekecek birisi varmı bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler telef..0538 522 64 29 bana dönerseniz sevinirim

 2. KADİR İLDEN dedi ki:

  1000 teleye acil keri ihtiyacım var ancak sicili bozuk olduğu için bankalar bana olumlu cevap vermiyo 05422265210 yardım cı olursanıs sevinirim

 3. ERICFINANCEE@GMAIL.COM dedi ki:

  Acil kredi temasi

 4. LOAN dedi ki:

  GÜVENLİ BİR KREDİYE İHTİYACINIZ VAR MI?

 5. ibrahimhoffman@gmail.com dedi ki:

  Acil kredi tfk

 6. eric financee dedi ki:

  Acil kredi tfk

 7. huseyinustaoglu dedi ki:

  acil krediye ihtiyacım var

BİR YORUM YAZ