Bilgi

Sivilce için Hangi Doktora Gidilir?

Sivilce problemi, kaynağının belirlenmesi gereken önemli bir durumdur. Çok farklı sebeplerden ortaya çıkan sivilce için “hangi bölüme gidilir” sorusuna “dermatoloji” olarak cevap verebiliriz.

Önceliğiniz Hastalığın Sebebini Tespit Olmalı

Her hastalık kendini farklı belirtilerle ortaya çıkartır. Bu belirtileri iyi anlamak ve doğru yorumlamak gerekir. Bunun için de öncelikle “sivilce için hangi doktora gidilir” sorusuna yanıt aramak ve bulmak zorundasınız. Aşağıdaki yolu izlemeniz sizin için faydalı olacaktır.

– Önce sivilce kaynağı tespit edilmeli.

– Dermatoloji biriminden randevu alınmalı. (Hangi bölüme gidilir sorunuza yanıt buradan alınacaktır.)

– Doktorunuzun yönlendirmelerine uyulmalı ve gerekli tahliller yaptırılmalı.

– Dahiliye birimine yönlendirme yapılırsa, derhal gidilmelidir.

– Verilecek ilaçlar düzenli kullanılmalı ve perhize uyulmalıdır.

Her Sivilce Masum Olmayabilir

Her yaş döneminde ortaya çıkabilen sivilce, hormonal ya da öğün düzeninden dolayı ortaya çıkabilir. Vücudun dışa vurumu olarak nitelendirilen sivilce, kötü bir sebeple de çıkmış olabilir. Bazı hastalıkların tabanında oluşabileceği gibi, temel ölümcül hastalıkların da başlangıcı sayılabilir. Tüm tetkikler ve tahliller tamamlanmadan bir şey söylenmesi doğru olmaz. Konusunda uzman doktorlar tarafından teşhis konulması zorunludur.

Kulaktan dolma bilgilerle uygulama yapılması, ciltte kalıcı hasarlara yol açacaktır. Hormonal sebepli olan sivilcelerin geçirilebilmesi için ilgili tedavi uygulanmalıdır. Ergenlik dönemindeki sivilcelere müdahalede aynı oranda itina gösterilmelidir. Cilt tipine göre sivilcenin şiddeti farklı durumda olabilir.

Tüm faktörler göz önünde bulundurulup, uygun tedavi yöntemine başlanarak, doğru zamanda sonuç beklenmelidir. Sivilce için hangi doktora gidilir sorunuza iyice araştırarak, yetkili ağızlardan cevap almanız önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı