Sgk

SSK-SGK Doğum İzni Alma İşlemleri

TC kimlik numarasıyla birçok farklı sorgulama yaparak, sigortalılık durumunuza dair her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bu sorgulama işlerinde en kısa sürede gerçekleştirebileceğiniz TC ile doğum izni alma sürecinizi de e-devlet sitesinden yapabilirsiniz. Ancak anne adaylarının gebelik öncesi sigortalılık durumlarını iyice sorgulamaları gerekmektedir.

Sigortalılık durumunda hızlı bir şekilde yararlanabileceğiniz e-devlet sistemi üzerinden en iyi şekilde bilgilenmek için, hamileliğinizi işverene bildirmeniz gerekmektedir.

Sürekli Giriş Çıkış Yapan İşverenlere Dikkat Edin

Bazı işverenler sigortalılık hakkınızı yediği için sürekli işe girip çıkma yapmaktadır. Bu durumu takip ederek, gerekli önlemleri almanız gerekmektedir.

Birçok kişinin merak ettiği doğum izni ve sigortalılık durumu sorgulamaları her zaman işinize yarayacaktır. Bu şekilde takip edeceğiniz süreci en iyi şekilde yönetebilmek için, gebeliğinizi bildirmeniz gerekecektir.

Gebelik sonrası en kısa sürede gerçekleştireceğiniz bildirimle birlikte, doğum izni süreci için gerekli olan hazırlıkları da SGK sistemi tamamlayacaktır.

İşveren Sorun Çıkarırsa Ne Yapmalısınız?

İşvereniniz sorun çıkarırsa, durumu SGK’ya bildirmeniz gerekecektir. Alo 170 servisi sayesinde bu durumu bildirdiğinizde, işverenin haberi olmadan gelip araştırma yapacak olan yetkililer mağduriyetinizi gidermek için hızlı çözümler üretecektir.

İşverenlere kesilen cezaların yüksek olması nedeniyle caydırıcılık arttığı için müşkülatınızın en kısa sürede giderilmesi için sorunsuz bir şekilde süreç işleyecektir. Tüm bunları öğrenmekte geç kalmamak için sitemizden ya da e-devlet sistemi üzerinden SSK doğum izni hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı