Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2017

Stres Çarkı Nedir, Nasıl Yapılır ?

Stres Çarkı Nedir, Nasıl Yapılır ?
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Merhaba arkadaşlar, bu aralar popüler olan stres çarkı hakkında bilgi vermek istiyorum. Stres çarkı son zamanlar da oldukça meşhur olan oldukça önem taşıyan ve strese iyi geldiği düşünülen her yaştan insan açısından oynanabilen ve taşınabilen bir oyuncaktır.

Artık bakkallarda dahi bulunan bu stres çarkları minimum 5 TL’den alıcı bulmaktadır. Daha yüksek fiyatlara da bulunabilecek olan bu çarklar nasıl yapıldığı konusuna değinmek istiyorum. Hepimizin bildiği gibi rulmanlar yardımı ile yapılır.

Stres Çarkı Malzemeleri

Yapımında kullanılan malzemeler oldukça basit ve aşağıda ki gibidir.

  • 4 tane 608ZZ rulman,
  • Stres çarkı için bir çerçeve

Genellikle 3d yazıcı yardımı ile çıkarılan bu çark çerçeveleri yazıcılar ile PLA adı verilen maddeden üretilmektedir. Oldukça ucuza mal edildiği de bilinmektedir. Her yerde bulabilir veya internet siteleri aracılığı ile stres çarkı istediğiniz renk ve şekilde yaptırabilirsiniz. Tek bir rulman ortalama 1 TL ile 3 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Almış olacağınız bu rulmanlar sayesinde kaliteli bir stres çarkı yapabilirsiniz. Bu çarkların en önemli özellikleri ve farklılıkları ise de çevrildiği zaman döndüğü süredir. Süre ne kadar artar ise kalite de o kadar arttığı bilinmektedir. Ama bunun içinde rulman ne kadar kullanılırsa o kadar iyi olduğu bilinmektedir. Çarkı kullandıkça, hem stresiniz azalacak hemde dönüş süresi artacaktır.

Gördüğünüz resim de ki ise kullanacağımız rulmandır. Bu rulman sayesinde stres çarkı en iyi şekilde yapılabilir. Fakat kullandığınız rulman sayısı istediğiniz şekilde değiştirilebilmektedir. Size örnek olarak bir kaç tane resim gösterelim.

Daha farklı türlerde olduğu da bilinmektedir. Ama en yaygın kullanılan modelleri ise bu gösterdiğimiz şekilde bilinmektedir. Kullanım açısından ise de en rahat olan türleri bunlardır. Ama uzun süre dönmesini istiyor iseniz üzerinde stres çarkı yazan yani toplam 4 rulman kullanılan stres çarkı sizin için daha etkili ve yararlı olacağını belirtebiliriz.

İnternet de birbirinden farklı çeşitleri ve birbirinden farklı fiyatlarla bulabilirsiniz. Ama size en uygun olanı alarak en iyi stres çarkını oluşturabilir ve en iyi şekilde stres konusunda kendinizi tatmin edebilirsiniz. Eğer elinizde rulman var fakat, çarkı dökemiyor iseniz 3d yazıcı ile döküm konusunda uygun fiyatlara yardımcı olabiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz