Güzellik & Bakım

Takma Kirpik Nasıl Takılır ?

Takma kirpik kirpikleri kısa olan veya kirpikleri az olanlar için kurtarıcınız olmaktadır. Takma kirpik takma konusunda çeşitli rivayetler olmakla birlikte ilk zamanlarda uygulamak bir hayli zor.

Takma kirpiklerin uygulanmasının daha düzenli ve aşırı zaman almaması için ilk olarak takma kirpiğin kalitesine dikkat etmemiz gerekmektedir. Evde uygulamak için tek tek olandan ziyade bütün olan kirpikler işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Takma kirpiği aldıktan sonra yapmamız gereken ilk şey takma kirpiği kutusundan çıkarmak olacaktır. Takma kirpiği kutusundan eğer sert bir şekilde çıkarırsak şekli bozulacaktır ve hem gözümüzde düzgün bir şekilde durmayacak hem de uygularken zorlanacaksınız. Takma kirpiği kutusundan yavaş bir şekilde ve hafif esneterek çıkarın. Daha sonra kirpiğin boyunun gözünüze uzun olup olmadığını kontrol edin eğer uzun ise kirpiğin dış kısmına doğru olan taraftan kesin. Kirpiğin kısa olan kısmı gözün iç tarafına uzun olan kısmı gözün dış kısmına takılması gerekiyor.

Takma Kirpik  Nasıl Kullanılır ?

Takma kirpiği yapıştırıcısı yardımıyla uygulamalıyız ve yapıştırıcıyı göze direk sürmekten kaçınınız ayrıca yapıştırıcıyı bekletmeden uyguladığınız takdir de kirpiklerin tutmadığına şahit olacaksınız. Takma kirpiğin kalitesi bir de bu noktada işimize yarıyor kalite bakımından eksik olan takma kirpiği aldığınız takdir de yapıştırıcılarının boş olma ihtimali unutulmamalıdır.

Takma kirpik kutularından çıkan yapıştırıcıları kullanabileceğiniz gibi dışarıdan alıp da kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı takma kirpiğin dibine boydan boya sürülür. Sürdükten sonra bir dakika bekletmeniz gerekmektedir yapıştırıcının kıvama gelmesi ve katılaşması için gereklidir. Özellikle kirpiğin uç kısımlarına fazla yapıştırıcı sürülmesi takma kirpiğin gözde daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Yapıştırıcının göze direkt sürülmesi göze kaçma ihtimalini beraberinde getireceğinden riskli olabilir. Bu durumda hemen gözünüzü bol su ile yıkamanız tavsiye edilir. Takma kirpik cımbız yardımıyla da takılabilir. Kirpiği takarken aynaya üstten bakmanız size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca takma kirpiği kendi kirpiğimizin üzerine değil derinize yapıştırın. Kirpiği gözünüze yerleştirirken ilk orta kısmını yapıştırın sonra uç kısımları yerleştirin. Tek tek olan kirpiklerin yapıştırıcısını sert bir zemine döküp cımbız yardımıyla tek tek uygulayabilirsiniz işlem aynıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı