Güzellik & Bakım

Ten Rengine Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

Güzel görünebilmek için ren rengiyle elbiselerde seçilecek olan rengin uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Ten rengi ile birlikte saç ve göz renkleri de bedene uygun renkleri belirliyor iken dikkate almak gerekmektedir.

Esmer Tenlilerin Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Siyah saçlı ve esmer tene sahip bayanlar bütün renklerde olan elbiseleri iyi taşımaktadırlar. Dikkat çekmeyi isteyenler kan kırmızısı ve beyaz renkleri ile tenleriyle kontrast renklerden yararlanabilirler.

Dikkat edilmesi gereken konu dore ve tunç renkler gibi ten rengini donuk gösteren sarı türü tonlardan uzak durmaktır.

Açık tenli kişiler giyim için ideal tonunu seçerken saç renkleri ile uyumuna özen göstermelidir. Sarışın ve açık tenliler pembe renk hakkında avantajlıdırlar.

Bebek mavisi, pembe, yeşil tonları Eflatun ve pastel renkler rahat bir şekilde tercih edilebilir. Açık renklerden uzak durmak gerekir.

Açık Tenlilerin Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Açık tene sahip kızıl saçlı bayanlar ise açık yeşil, koyu sarı tonları, açık turuncu, mavi tonları, mercan ve gri tonlarını tercih edebilir. Mercan rengi  açık tene sahip kızıl saçlı bayanların güzel bir şekilde taşıdığı renkler arasındadır.

Buğday tene sahip kişilere en iyi uyum sağlamakta olan rengin başında lila ve mavi renkleri gelmektedir. Buğday tene sahip kişiler ve sarışınlar açık mavi ve pembe tonları tercih edebilir. Kırmızının koyu tonlarıyla parlak maviler mizacı normalinden sert ve insanı çok ciddi gösterdiğinden dolayı önerilmemektedir.

Bir önce ki yazımız olan kahve rengi saç modelleri adlı konumuzu inceleyerek, kahve rengi saç modellerini inceleyebilir ve size yakışan modelleri uygulayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı