Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2017

Tikobilet.com ile Aydın’a

Tikobilet.com ile Aydın’a
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Kaliteli ve güncel bilgilerin adresi olan www.buyutec.net sitesinde her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Sağlık kategorisinden, ekonomiye kadar tüm bilgileri en doğru şekilde sitemizde inceleyebilirsiniz.

site-logoEge bölgesinde yer alan Aydın ili turizmi ve tarımı ile batı kıyısının en verimli illerinden biri olarak bilinmektedir. Ege denizine kıyısını olan Aydın ili Kuşadası ve Didim ile turizme büyük destek vermektedir.*tikobilet.com ile Aydın otobüs firmaları arasından Aydın otobüs biletinizi alarak*en güzel turistik merkezleri yerinde görebilirsiniz.*

Büyük Menderes Nehri ile de hem turizme hem de tarıma destek vermektedir. Aydın ilinde birçok tarihi eser bulunmaktadır. Sayısız antik kent ve tapınak bulunan ilin tarihi eserleri görülmeye değerdir. Ayrıca ilk demiryolu da yine burada kurulmuştur. Aydın ili Hititler, Spartalılar, Perslere ev sahipliği yapmıştır. Daha sonra Büyük İskender hâkimiyetine, Roma hâkimiyetime ve Bizans hâkimiyetine girmiştir. Bu sebeple birçok uygarlığın izlerini taşımaktadır. Adını aşk ve güzellik tanrıçasından alan Aphrodisias çok önemli bir antik kent olarak bilinmektedir. Antik kentin yapıları günümüze kadar iyi korunmuş ve hala her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu antik kent özellikle Roma döneminde Aphrodithe tapınımı ile bilinmektedir. Yine Apollon Tapınağı da Aydın ilinde bulunmaktadır. Burası aslında tam olarak antik bir kent değil kutsal bir merkezdir. Miletus’taki kutsal yol ile bağlantılı olan bu yer aslında bir kehanet merkezi olarak bilinmektedir.

AYDIN ŞEHİR REHBERİ www.tikobilet.com

M.Ö 600 yıllarında dönemin Lidya Kralı ile Mısır Kralının buraya birçok adak sunduğu çeşitli kaynaklarda bulunmaktadır. Buranın Persler tarafından yakıldığı ama daha sonra tekrar inşa edildiği da bazı kaynaklarda geçmektedir. Ayrıca Alinda, Alabanda, Gerga, Harpasa, Magnesia, Milet, Mastaura, Nysa, Priene, Tralleis, Afrodisias Müzesi, Aydın Arkeoloji Müzesi, Çine Arıcılık Müzesi, Kuva-yi Milliye Müzesi, Milet Müzesi, Yörük Ali Efe Müzesi, Otantika Etnografya Müzesi de yine Aydın ilinde bulunmaktadır. Aydın ilinde tarihin yanı sıra Deniz Turizmi, Yat Turizmi, Termal Turizm, Yayla Turizmi, Mağara Turizmi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Aydın Tikobilet için www.tikobilet.com sitesine bakınız.

Sponsorlu Bağlantılar


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz