Kaç Gün

Tırnaklar Kaç Günde Uzar?

Tırnak, kısaca parmak uçlarının dış ve üst bölümünü örten ve boynuzumsu tabakaya denir. Tırnak sık sık uzamaktadır. Bu sebeple bugün sizlere tırnaklar kaç günde uzar konusu hakkında araştırmalarımız ile bilgi vermeye çalışacağız. Tırnaklar insan için oldukça önemlidir ve bu sebeple birden fazla görevleri vardır. Bu görevleri saymak gerekirse en önemli görevi ise nesneleri tutma esnasında elimize sağladığı yarardır. Tırnaklar olmasa idi tutma daha güçsüz bir şekilde gerçekleşecekti. Vede parmakların uç kısmında ve altta yer alan yumuşak kısım ise tırnak tarafından korunmaktadır. Tırnakların yapısı, görüntüsü, kalınlığı bir çok farklı etmene göre değişiklik gösterebilmektedir.

Tırnaklar Günde Kaç CM Uzar?

Hemen hemen hepimizin aklına tırnaklar ne kadar sürede uzar diye bu soru gelmiştir. Acaba tırnak kaç günde uzar gibi sorular el bakımına önem veren herkes için düşünülmüş sorulardan biridir. Çalınan telli aletlerde ve kadınlar için özellikle tırnak uzatırken oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle tırnakların uzamasına sebep olan bazı etmenler bulunmaktadır. Bu etmenlerden önce asıl sorumuzun cevabına gelelim.

tırnaklar kaç günde uzar
tırnaklar kaç günde uzar

Tırnaklar günde ne kadar uzar?

  • Tırnaklar günde ortalama 0,1 santimetre uzamaktadır.
  • Tırnaklar haftada ortalama 0,7 santimetre uzamaktadır.
  • Tırnaklar 10 günde ortalama 1 santimetre uzamaktadır.
  • Tırnaklar 30 günde ortalama 3 santimetre uzamaktadır.
  • Tırnaklar 100 günde 10 santimetre uzamaktadır.

 

 

 

 

Bu yazan rakamlar kişiden kişiye değişmektedir. Bazen bu rakamlardan daha hızlı uzayabiliyor iken, bazen de daha yavaş uzayabilir. Bu kişinin yapısal özelliklerinden olabilir. Bir de dış etmenler vardır. Bu etmenler de tırnak uzatmak isteyenlerin daha hızlı tırnaklarının uzamasına fayda sağlamaktadır. En önemli etmen ise kişisel bakım ve doğal bakım ürünleridir. Bu ürünler sayesinde tırnakların uzama hızları arttırılabilir ve daha güzel bir şekilde tırnaklarınızı uzatabilirsiniz.

En Basit Tırnak Uzatma Yöntemi!

Eğer ev hanımı iseniz veya su ile sık sık içli dışlı iseniz tırnaklarınız oldukça hızlı uzayacaktır. Tırnakları besleyen en temel madde sudur. Su ile sık sık ilişki de olan bir tırnak çok hızlı uzayacaktır. Yukarı da ki verdiğimizi tırnak uzama rakamları oldukça düşük kalacaktır. Eğer tırnaklarınızı hemen uzatmak istiyorum diyorsanız, su banyosunda bekleterek uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Bir de şunu unutmamak gerekir ki el ve ayak parmakları aynı oranda uzamıyor. Bunun sebebi ise eller daha hareketli olduğu ve kalbimize daha da eller yakın olduğu için el tırnakları daha hızlı uzamaktadır.

Tırnakları uzatma yöntemleri saymakla bitmemektedir. Fakat bunun yanı sıra tırnak bakımı da oldukça önemlidir. Bu sebeple tırnaklara iyi bakarak güzel bir şekilde uzaması sağlanabilir ve de tırnaklar kaç günde uzar sorusu sizin için oldukça net bir soru haline gelebilir.

Güncelleme: 22.08.2018

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı