BüyüteçNet

Uluslararası Lojistik’te Borusan Lojistik Damgası

Uluslararası lojistik, uluslararası ticaretin en önemli yardımcılarından biridir. Daha doğrusu gerekliliğidir. Çünkü bir ürünü satsanız bile taşıyamadığınız sürece hiçbir önemi kalmaz. Diğer taraftan gelişen teknoloji ile birlikte uluslararası lojistik daha farklı seviyelere ulaşabilir bir hale gelmiş durumda. Ancak burada unutmamamız gereken nokta teknoloji ile lojistiği birleştirebilmek.

İşte Borusan Lojistik, vermiş olduğu lojistik hizmetlerinde teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak önemli gelişmeler gösteriyor ve bunu tüketicilere de yansıtıyor.

Borusan Lojistik’i Tanıyalım!

Borusan Lojistik, lojistik sektöründe yaptığı çeşitli yatırımlar ile adından söz ettiren köklü bir firma. 1973 yılında bu yana lojistik sektöründe hizmet veren ve son yıllarda bu konuda lider firma olarak işlemlerini yürüten Borusan, 2012 yılında sektöründe ilk 10’da gösterilen Balnak’ı da satın alarak önemli bir atılım gerçekleştirdi. Günümüzde çok sayıda çalışanı ve dünyanın birçok yerine yapmış olduğu taşımacılık ile dünyada da önemli bir konuma gelmiştir.

ARGE çalışmaları ile ülkemizde alanında önemli bir firma olan Borusan, son olarak Çin – Türkiye lojistiği konusunda önemli bir yenilik ile de önemli bir adım atmıştır. Kazakistan’da bulunan fiziki temsiliyeti ile Çin Türkiye taşımacılık hattını 14 – 18 güne indirmiş ve bu sürede taşımış olduğu ürünlerin teslimini gerçekleştirmektedir.

Borusan Lojistik Hizmetleri

Borusan çeşitli konularda lojistik hizmetleri vermektedir. Bu hizmetleri;

  • Otomotiv lojistiği,
  • Uluslararası taşımacılık,
  • Proje lojistiği,
  • Gümrükleme,
  • Borusan limanı,
  • Karayolu taşımacılığı,
  • Tedarik zinciri çözüm geliştirme,

gibi konularda hizmet vermektedir.

Özellikle uluslararası taşımacılık alanında çok önemli bağlantıları olan ve havayolu taşımacılığı, demiryolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığı gibi konularda ciddi hizmetleri vardır.

Borusan Lojistik ve Teknoloji Entegresi

Borusan, teknolojiyi ve ARGE’yi oldukça etkili kullanarak bunu kendi hizmetleri için uyarlıyor ve hizmetlerini de bu yönde geliştiriyor. Nitekim son olarak hizmetlerine drone entegre ederek çalışmalarını bu yönde geliştirmeye çalışıyor Borusan.

Tüm bunların yanı sıra çevre duyarlılığı ile de ön plana çıkıyor Borusan Lojistik. Yeşile olan duyarlılığını taşıdıkları her 10 konteynere karşılık 1 fidan dikerek gösteriyor. Sizlerde Borusan hakkında daha fazla bilgi için https://www.borusanlojistik.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ