Yağ Birikimini Önleyici Ürünlerin Faydaları

  • Mesut YEŞİLYURT

Fazla kilolar insanın başını derde sokabilecek durumlara ulaşabiliyor. Bu sebeple kontrol altına alınmasında fayda olacaktır. Fazla kilolar yanında yağlanmaları da oluşturacaktır. Bu yağlanmalar özellikle karaciğer gibi hayati organlara sıçradığında hayat daha acımasız bir hale dönüşebilir. Alkolün başlıca etkileri arasında yer alan karaciğer yağlanması metabolizmayı yavaşlatacak ve çeşitli rahatsızlıkları da beraberinde getirecektir. Karaciğer yağlanmasının başlıca sebepleri arasında yer alan aşırı alkol tüketimi, kilo, sigara, düzensiz beslenme, şeker, yüksek kolestrol riski artıran unsurlardır. Eğer tedavi edilmezse veya kontrol altına alınmazsa yaşanabilecek sıkıntıların büyüklüğü uzun yıllar sizi bırakmayabilir. Karaciğerinizde var olan yağlanmayı yorgunluk, kilo veya iştah kaybı, zayıflama, mide bulantısı, zihin karışıklığı, konsantre bozukluğu, karın ortası veya üst kısımlarında şiddetli ağrılar, deri renginin değişmesi, sıvı retansiyonu, kas kaybı, sarılık, karaciğer yetmezliği gibi teşhislerle öğrenebilirsiniz. Bir çok rahatsızlığı beraberinde getirecek niteliğe sahip olan bu rahatsızlıktan hızlı ve kesin olarak kurtulmak en doğru yaklaşım biçimi olacaktır. Spor yaparak kilo verebilir ve karaciğer yağlanmasının önüne geçebilirsiniz. Bu durumun hızlanmasını isterseniz de bir takım takviye ürünleri kullanabilirsiniz.

Hem Spor Hem Ürün Kullanımı

Karaciğer yağlanması gibi bir takım şüpheleriniz varsa spora başlayabilir, bunun yanı sıra yağ yakımını hızlandıracak bir takım ürünler kullanabilirsiniz. Solgar Lipotropic Factors bu ürünlerin başlıcaları arasında kendisine yer bulur. Özellikle spor gibi aktivitelerle birlikte kullanılmaya başladığında daha etkin sonuçlar veren bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Solgar Lipotropic Factors Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Solgar Lipotropic Factors, karaciğer de yağ birikimini önleyen 3 farklı besin kaynağıdır. Her tablette Choline, İnositol ve Methionine gibi maddeleri içerir. Bu maddeler yağı karaciğerden uzaklaştırmaya yardımcı olur. Methionine ise aynı zamanda, yağın yakılması esnasında meydana çıkan toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Uzaklaşmayan toksinler yağ metabolizmasını zayıf düşürebilmektedir. Kısacası hem sağlığınızı koruyacak hem kilo verme, kolestrol gibi sorunların üstesinden gelmesi açısından hayati öneme sahiptir. Eğer hem kilo verip hem karaciğer yağlanmasından kurtulmak istiyorsanız düzenli spor yapmanız burada en önemli etken olacaktır. İnositol ise lesitin üretimini artırır. Atar damarlarda yağ birikimini engelleyen bu madde, hem karaciğeri, hem böbrekleri hem de kalbi korumaktadır. Choline ve inositol karaciğerde bulunan yağların hızlı parçalanmasına ve hücrelerde taşınmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra kilo kayıplarının da önüne geçer ve yağın enerjiye dönüşmesini sağlar.

Solgar Lipotropic Factors Kullanımı

Solgar Lipotropic Factors önemli bir kaynaktır ve spor ile birlikte uygulandığında kesin sonuç vermektedir. Antrenörünüzün veya doktorunuzun denetiminde günlük 2 bin kalorilik diyetler ile kullanılması öneriler bu ürün, spor öncesi ve sonrası birer tablet su ile birlikte içilir. Uzmanlar bu ürünün günde maksimum 3 defa kullanılmasını önermektedir.  Hamile veya emziren bayanların doktor tavsiyesi alması son derece önemli. Eğer karaciğer yağlanması gibi sorunla karşı karşıya iseniz ve tedavi sürecine başladıysanız yine doktorunuz vereceği tavsiyeler ile kullanmanız son derece faydalı olacaktır.

Solgar Lipotropic Factors Nasıl Temin Edilir ?

İnsanların kafasını karıştıran en büyük soruların başında bu olay gelmektedir. Orijinal ürün bulabilir miyim düşüncesi ile araştırma içerisine girenlere müjdeyi vermek gerekirse; fitbull.com sizin için orijinal ürünleri tedarik ediyor ve satışını gerçekleştiriyor. 50 tabletlik bir ürün olan Solgar Lipotropic Factors’e bu adresten kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı gün kargo seçeneği ile ortalama 1 günde elinize geçecek bu ürünü spor öncesi ve sonrasında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Birbirinden özel ürünleri ve yüzlerce farklı markası ile size en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Fitbull, hediyelerle birlikte size özel fırsatları sunuyor ve uygun ödeme koşullarından yararlanmanızı sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Tikobilet.com ile Aydın'a başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI