Yağ Yakıcı Bitki Çayları

  • Mesut YEŞİLYURT

Kilo vermek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri bitki çaylarıdır. Bitki çayları yağ yakma görevi ile son dönemlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Hem hızlı bir şekilde kilo verebilir hem de yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.  Yağ yakıcı bitki çayları farklı aromalar ile satışa sunulmaktadır. Aktarlarda ve güvenilir internet sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Diyet Çayı Tarifi

Uzmanlar tarafından önerilen diyet çayı tarifinde bir su bardağı demlenmiş yeşil çay, taze nane, kabuk tarçın ve limon yer alır. Diyet çayı için gerekli olan malzemeleri kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Hazırlanışı;

  • 1 su bardağı demlenmiş yeşil çayı öncelikle evinizde bulunan geniş bir sürahiye dökün ve biraz bekletin.
  • Daha sonra demlenmiş yeşil çayın üzerine az miktarda nane yaprağı koyarak karıştırın.
  • 1 adet rulo tarçını ve iki adet limonu nane yaprağı koyduğunuz yeşil çayın üzerine ekleyin.
  • En son olarak yaptığınız karışıma 750 ml su ilave ederek tekrar karıştırın.

Elde ettiğiniz diyet çayını günde üç kez ya da iki kez tüketebilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmamakla beraber oldukça da sağlıklıdır. Uzman diyetisyenler tarafından önerilen diyet çayını evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu karışım dışında önerilen yağ yakıcı bitki çayları;

Yeşil Çay:  Zayıflamak için tercih edilen yeşil çay tek başına da aynı işlev ile kullanılmaktadır.  Daha az işlemden geçirilerek elde edildiği için oldukça sağlıklıdır. Metabolizma hızını yükseltir ve yaktığınız kalori miktarının arttırılmasında destekleyici bir etkiye sahiptir.

Acı Biber Çayı:  Cayenne biberi ile hazırladığınız çay tıpkı yeşil çay gibi metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi sağlayacak. Kırmızı biber ya da Arnavut biberi olarak da bilinen biberden üretilmiştir. Ancak bu çayın hamilelik döneminde tüketilmesi önerilmez.

Hibiskus Çayı: Amilaz sindirim enzimlerindendir. Hibiskus çayı bu enzimin artırılmasını sağlayarak kilo vermenizi destekleyecektir. Bunların yanı sıra ise vücut kitlesinin korunmasına yardımcı olur.

Oolog Çayı:  Yağların vücuttan atılmasında oldukça önemli olan oolong çayı yüksek kolesterole sahip kişiler için de önerilmektedir. Mineral bakımından oldukça zengin olup yağ yakıcı bitki çayları arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan Kalp Krizi Nedir ve Öncesindeki Belirtiler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI