Teknoloji

Google Glass Nedir, Özellikleri ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Google Glass, google tarafından yakın zaman için piyasaya çıkarılan  ve insanların mobil alanından kullanım alışkanlıklarını kökünden değiştirecek olan, giyilebilen bir iletişim aracıdır. Google Glass bir gözlük gibi takılabilen ve giyilebilen bir akıllı cihazdır.

Son zamanların en büyük girişimlerinden biri google glass desek yeri olacaktır. Çünkü, google glass ile telefonunuza ihtiyaç duymuyorsunuz. Takacağınız bu gözlük ile gördüğünüz her şeyi bir fotoğraf karesi şeklinde yakalayabiliyorsunuz. Bulamadığınız  bir adresi aradığınızda sesli komutlar ile google glass yardımınıza koşuyor. Bunlar beraber tanımlayamadığınız nesneleri google glass ile kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Google glass sahip olduğu bu özellikler ile elimizde ki telefonları bıraktıracak gibi görünüyor.

Google Glass Nedir, Özellikleri ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Google Glass Teknik Özellikleri

Google Glass, TI OMAP 4430 işlemci, 1GB RAM ve 16GB depolama alanına sahiptir. Oluşturacağınız içerikleri google plus hesabınıza entegre şekilde yayımlayabiliyorsunuz.

Google Glass İşlevleri

Glass, android işletim sistemi kullanmaktadır. Bir tablet ya da akıllı telefon ile yaptığınız çoğu şeyi bu cihaz ile de yapabilirsiniz. Mesaj yazabilir, email okuyabilir ya da arama yapabilirsiniz. Bunlarla beraber fotoğraf ve video çekebiliyorsunuz.

Google Glass Kullanımı

Google glass belirttiğimiz gibi giyilebilir bir teknolojidir. Sağ gözün üzerinden ekranı bulunuyor ve görüntü bu noktada oluşuyor. Aktif olarak kullandığınızda şu an ki google glass 5 saat kadar gitmektedir.

Google glass ile telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Cihazda henüz bir hoparlör sistemi bulunmamaktadır. Telefon görüşmelerinizde sesi gözlük kemiği üzerinden kulağınıza iletmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

reklam
Kapalı