Gündem

Telefon Fiyatlarına KDV İndirimi Yansıdı!

Artan dolar kuru ve piyasalar ile birlikte telefon fiyatlarında büyük artış yaşandı. Kredi kartı ile ödeme taksit sayısı ise bu artış sebebi ile değiştirildi. Yapılan ÖTV düzenlemesi ile birlikte telefonlarda ki taksit sınırı değiştirildi. 5000 TL altında ki telefonlarda artık 12 taksite kadar taksit yapılabilecek.

Artışların yaşanması ile birlikte 12 taksit ile alınacak telefon sayısı azalmıştı. Yeni yapılan ÖTV düzenlemesi le birlikte en yüksek ÖTV için matrah sınırı 1.500 TL’den 3000 TL’ye çıkarılırken, yeni düzenleme ile birlikte pazarın %60’ı yeniden 5.000 TL’nin altına düşeceği için artık 12 taksit ile ürün alımı yapılmış olacak.

Huawei telefonlar artık yeni teknolojileri ile birlikte oldukça kullanışlı ve kaliteli bir hale geldi. Yapılan batarya ve ram güncellemesi ile uzun ömürlü oluşunun yanı sıra daha hızlı bir hal almasıyla kullanışlılık oranı arttı.

Ama ne olursa olsun Samsung telefonlar her zaman gözde olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Artık piyasa da bilinirliği ve marka olması, bunun yanı sıra birçok farklı fiyatlar da ürünlerinin olması sebebi ile birlikte her kesim tarafından seçilebilir ve kullanılabilir oluyor. Günümüde Selfi çekimi ve Tiktok, instagram gibi sitelerin resim siteleri olması, popülerliğinin artması ile artık daha kaliteli ve kamerası daha üstün telefonlar tercih edilebilir hale geldi.

Bu nedenle Oppa, Xiaomi gibi kamera özellikleri iyi olan telefonlar da artık tercih edilebilir hale geldi. Xiaomi telefonlarının ucuz olması Samsung telefonlarından daha kaliteli üretilebilir olması tercih sebeplerinden biri haline geldi. Ama şuanda bir Nokia faciası yaşanır mı bilemeyiz ama Samsuns sektörü elinde oldukça tutuyor.

Cep telefonu alırken yapılması gereken en önemli işlem kullanıcı yorumlarını okumaktır. Okunacak olan bu kullanıcı yorumları doğrultusunda ürün satın almak daha iyi olacaktır. Çünkü telefon fiyatlarının sürekli artması ve özelliklerinin çok farklı standartlarda olması sebebi ile birlikte alınan ürünün daha kısa bir süre kullanılmadan çöp haline gelmesi beklenebilir.

Cepkolik gibi kullanıcıya ürünleri tanıtan, ürün özellikler hakkında bilgi veren, kısacası ürün incelemesi yapan sitelerde ürünleri inceyelip o doğrultu da ürün almak oldukça mantıklı olacaktır. Artık üretilen telefonlar ilk önce inceleme yapan firmalara gönderilmekte ve kullanıcılara bir deneyim sunması istenmektedir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam
Kapalı