Eğitim

Ufolar Gerçekten Var Mı ? – 51.Bölge Gerçeği

51.bölge 1940’lı yıllar da kurulan askeri alanda savaş teknolojisini geliştirmek için kurulmuş Arge üssüdür. Şuan ki resmi evraklarda ki ismi “Hava Kuvvetleri Uçuş Testi Merkezi” olarak bilinmektedir.

Kenneth Arnold
Kenneth Arnold

Bir çok komplo teorileri ile anılan bu bölgenin bu kadar ünlü olmasının sebebi ise UFO ile ilgili oluşan efsanelerdir. 1947 yılının Temmuz ayının 8.günü oluşan bir kaza da, New Mexico eyaletinin Roswell kasabası yakınlarında, ABD’nin idaho eyaletinde orman servisi içim kurtarış pilotluğu yapan Kenneth Arnold’un 25 Haziran da kayıp bir uçağı aramaya çıktığı Washington Eyaletinde ki Cascada dağları üstünde gördüğüne göre tahminen 4 metre yüksekliğinde, saatte 222.000 km hızla giden, toplam 9 adet uçan daire gördüğünü belirtmiş ve çok geçmeden iki hafta sonra bir uzay gemisinin ele geçirildiği haberi yayılmıştır.

Burada ki bir olay mantık dışı olarak görüldüğü için, gerçeklik payı olmadığı düşük olarak anılmak da ve akademisyenler tarafından yalanlanmaktadır. Bu olay doğrultusunda 4 metre yüksekliği ölçülebilir bir oran olduğu fakat saatte ki hızının gerçeği yansıtmadığı belirtmektedir uzmanlar.

Hal bu ki ışık hızı ortalama olarak 300.000 km/s’dir. (Tam olarak 299.792.458 m/s’dir.) Işık hızında ki bir cismi görmek o zaman ki teknolojik gelişmişliğe göre olanaksız olduğu açık ve nettir.

51.Bölge Google Maps'den Çekilmiş Son Hali
51.Bölge Google Maps’den Çekilmiş Son Hali

51.Bölge Ne Amaçla Kullanılır ?

51.Bölge’nin Amerikan kaynaklarında farklı isimler bilindiği halde medyanın 51.bölge olarak anmasının asıl sebebi 1950’li yıllar da Amerikan test haritalarında bu isimle anılıyor olmasıdır.

Amerika Birleşik Devletlerinin uçak ve düşman silahlarını inceleme, analiz ve araştırma merkezi olarak kullanılan bir yerdir. Özellikle yeni uçakların, silahların ve kimyasal bombaların test edildiğine inanılmaktadır.

51.Bölgenin bir çok takma ismi vardır, bunlardan bazıları ise; Dreamland, Paradise Ranch, Home Base and Watertown gibi isimlerdir.

51.bölge nerede
51.Bölge Las Vegas’ın Kuzeyindedir.

51.Bölge Nerededir ?

51.Bölge Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde, kurumuş bir göl olan Groom Gölü yani Damat gölü yakınlarında yer alıp Nevada Test Sahası ve Nillse Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmektedir. 51.Bölge arazisi 76 km²’dir. Bu araziye en yakın kasaba ise hemen kuzey sınırında yer alan Rachel kasabasıdır.

Commo Dudes bekçileri
Commo Dudes bekçileri

Etrafında bir çok girilmez levhası mevcut olup Commo Dudes adı verilen bekçiler tarafından korunmaktadır. 51.Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktır. Güvenlik sınırı 51.Bölge sınırlarından 30 mil yani 50 km ilerisi kadardır. Bu güvenlik sınırını izinsiz geçen kişiler her ne sebep olursa olsun

Commo Dudes bekçileri tarafından vurulma yetkisine sahiptir ve de vurularak öldürülürler.

U-2 Programı ve Testler

U-2 Keşif Uçağı sadece 83 tane üretildi.
U-2 Keşif Uçağı sadece 83 tane üretildi.

51.Bölge’ye uçuş pisti bölgenin alınmasından kısa bir süre sonra kurulmuş ve proje kapsamında yoğun gizli tutulan bölge, uçuş pisti ve pilot eğitim merkezi olarak ilk U-2 keşif uçaklarının eğitim merkezliğini üstlenmiştir. Bu U-2 keşif uçakları sadece Dünya da 86 tane üretilmiş olup 35 tanesi halen etkin olarak görev yapmaktadır.

1960 yılında ABD’li pilot Gary Powers tarafından kullanılan bir U-2 uçağı, Pakistan’da ki hava üssünden kalkıp Sovyet toprakları üstünden uçar iken, Sverdlovsk civarında düşürülerek U-2 krizine oluşmuştur.

51.Bölge de U-2 keşif uçaklarının yanı sıra güçlü yapısı ile Mothership, iki koltuklu uzay gemisi Blackstar, D-21 Tasboard, Mavi/F-117, havaalanı bombalama ve topçu uygulamaları gibi bir çok bomba Arge çalışması için de kullanılmış olduğu çevre de görünen bomba kraterlerinden göze alarak düşünülebilir.

Otopsisi yapıldığı düşünülen "UFO"
Otopsisi yapıldığı düşünülen “UFO”

UFO’lar Hakkında Ortaya Atılan Teoriler

Dünya dışında yaşam olup olmadığı insanlık varlığından beri merak uyandıran sorular arasından biridir. Bu sorunun cevabına henüz insanlık yanıt bulamamış fakat 1947 yılında Roswell kasabasında yaşanın bir dize olay bu ihtimalin yüksek olduğunu düşündürmektedir. Konumuzun başında da bahsettiğimiz gibi 8 Temmuz 19447 yılında Kenneth Arnold‘un karşılaştığını belirttiği uçan daireler ile bu tahminler uzaylı varlıkların varlığı hakkında insanların aklında soru işaretleri oluşturmuştur.

Rowsell Günlük Gazetesinin UFO ile ilgili yayınlanan haberi
Rowsell Günlük Gazetesinin UFO ile ilgili yayınlanan haberi

Roswell Günlük Gazetesi Haberine Göre:

Bay ve Bayan Dan Wilmot uçan bir cismin olduğunu gördüklerini belirtmişlerdi. Bu diski ise havada uçar iken gören sadece Wilmot çifti idi. Bay ve bayan Wilmot’un dikkatini çeken bir nesne’nin olduğu belirttiler. Habere göre Wilmot’un tahmini doğrultusunda 40-50 saniye kadar hava da görünmüş ve cisim yaklaşık 1500 mil’de uçuyor ve çok hızlı gidiyor idi. Tahminen 400-500 mil hız ile hareket ettiğini söyleyen Wilmot çifti, çok kısa bir süre sonra büyük bir hışırtı sesi duyduklarını ve bu sesin bulundukları mevkinin 6 mil yani 10 km uzakta ki ağaçlık alanda geldiğini söylediler.

Roswell Kasabası
Roswell Kasabası

Wilmot çiftinin yalan söylemesi olanaksızdı, çünkü bulundukları bölge de hatırı sayılır ve güvenilir bir hal sergilemek de idiler, söylediklerinin yalan olacağı düşünülmemiş idi bu sebep ile.

Bu olayın üzerine şerif Geo, Binbaşı Marcel‘e haber vererek bir cismin düştüğünü belirtti. Bunun üzerine Binbaşı Marcel ve onun emrinde ki bölük ile beraber cismin düştüğü çiftliğe giderek inlemelerde bulundular. Bölgede yer alan tüm parçalar toplanarak bütün ayrıntılar yok edilmiştir. Roswell Günlük Gazetesi haberini ilk olarak doğrulayan Amerikan ordusu kısa bir süre sonra yalanlamada bulundu. Gökten düşen UFO değil göktaşı olduğu belirtilmiş ve bütün parçalar eksiksiz olarak 51.bölgeye inceleme amaçlı taşınmıştır.

Son dakika haberi olarak Dünya basınına yansıyan bu haber Amerikan yetkilileri tarafından yalanlanarak yere düşen cismin bir meteoroloji balonu olduğunu basına belirtilerek üstü kapatılmıştır. O tarih den sonra Roswell kasabası halkı tarafından anlam verilemeyen bir çok cisim görüldüğü halk tarafından belirtilmiştir.

O tarih den sonra 51.Bölge ile ilgili bir çok komplo teorisi ortaya atılmış ve bunlardan bazıları ise.

  1. coast radyosu
    Coast to Coast AM Radyo Programı

    Depolama, muayene ve mühendislik (Sözde mühendislik ve muayeneyi Roswell olayı ile ilişkilendirilmektedir.)

  2. Karanlık faaliyetler, Dünya gizli örgütü
  3. Zaman yolculuğu ve ışınlanma teknolojisi
  4. Hava araçlarının geliştirilmesi
  5. En ilgi çekici ve afaki teori ise uzaylılar ile toplantı ve ortak karar

Bir radyo programı olan “Coast to Coast AM” programına bağlanan 51.bölge çalışanlarının anlattıkları uzaylılar ile ilgili teorileri daha da gün yüzüne çıkarmaktadır. Art Bell adlı bir eski çalışan olduğunu belirterek kişi bir hafta önce işten çıkarıldığını ve 51.Bölge de farklı boyutlar dan gelen varlıkları ve bu varlıkların öncüleri ile temas da bulunmaya çalıştıklarını belirtmiştir. Hükumetin uzaylılardan haberi olduğu, farklı boyutlardan gelen bu varlıkların Dünya’nın nüfusu fazla olan yerlerinin yok etmek istiyorlar. Böylece istedikleri şekilde göç edebilecekler diyerek, Dünyayı işgal edeceklerini belirtmiş ve bilinmedik bir sebep ile ses bir anda kesilmiştir.

 

 

 

Not: Bu makale buyutec.net yazarları tarafından tamamen özgün olarak üretilmiştir. Bu makale link gösterilmeksizin hiçbir şekilde kopyalanamaz. Kopyalanması durumunda yasal olarak tüm haklarımızı masraflarımız dahil karşılamak zorundadır. Telif hakları saklı değildir. Yazım Creative Commons Attribution/Share-Alike Lisansı altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı