Hayatı Büyüteçliyoruz – Buyutec.NET

Yeşilin Tonları ve İsimleri

27.06.2022
391

Yeşilin tonları denince aklımıza ya yeşil yeşildir yeşilin tonları mı olur gibi ifadeler gelebiliyor. Hatta biz bu makaleyi de kaleme alırken biz de düşünmüştük. Ama işin içine girdiğimiz zaman yeşil renk tonları o kadar çok imiş ki şaşırdık kaldık. Bugün sizlere yeşilin tonları nelerdir, yeşil renk tonları ve isimleri ile ilgili bilgiler sunacağız..

Hayatımızın nerede ise her bir anında bir yeşil ile karşılaşırız. Hiç yeşil ile karşılaşmamış kişi yoktur sanırım. Ama ne kadar yeşil renk tonu olduğunu gördüğümüz halde bilemeyiz. Yeşilin birbirinden farklı çekici ve şahane renk tonları vardır. Bu renk tonları hayatımıza renk kattığı gibi birbirinden şahane görsellik oluşturmaktadır.

Yeşilin tonları

 

Ne kadar fazla yeşil renk tonu ve isimleri var değil mi? Sadece bu size sunmuş olduğumuz renkerin 4 de biri. 36 birbirinden farklı renk tonu ve muhteşem bir görsellik. Kaktüs ve Yaprak ile adlandırılmış birbirinden farklı renkler. Arasından istediğinizi beğenebilirsiniz.

Yeşilin tonları ve isimleri limon

Limondan esinlenerek oluşturulmuş yeşilin tonları, bu yeşilin tonları buket ve limon isimleri ile kategorilerine ayrılıyor. Görmüş olduğunuz örneğin buket 115 bir yeşilin tonudur ve isimleri böyle okunur.

İlginizi Çekebilir Mavinin Tonları ve İsimleri

Yeşilin birçok farklı ve etkileyici tonları bulunuyor. Bunları arasında en çok ise doğayı andıran boya renkleri kullanılıyor.

yeşilin tonları buket

Buket ve Kaktüs olarak adlandırılan renk tonları birbirinden farklı ve birçok renk tonu mevcuttur. Yeşil renk tonları görmüş olduğunuz gibi o kadar çok ki hangisini seçsem diyor insan ama bir türlü birini seçemiyor.

yeşil renk tonları ve isimleri

 

Yaprak ve Irmak olarak adlandıralan yeşil renk tonları ise birbirinden farklıdır. bu renk tonlarını incelediğimiz zaman sanki siyah ve maviye yakın renkler olduğunu görebilirsiniz. Fakat bu görmüş olduğunuz renklerin tamamı yeşilin tonları olarak adlandırılıyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.