Tanıtımlar

Yetişkin Kediler İçin Tam ve Dengeli Formüle Edilmiş Kedi Maması Çeşitleri

Beslenme söz konusu olduğunda hayvanlarda insanlar gibidir. Çünkü hayvanların hayat evreleri de insanlarla neredeyse aynıdır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılıkta farklı besin ihtiyaçları söz konusudur. Bebeklikte süt ve mama türleri tüketiyoruz, yetişkinlik dönemimizde dengeli beslenip formda kalmaya çalışıyoruz, yaşlandığımızda ise sağlığımız için çeşitli perhizler yapıyoruz. Hayvanlar alemi içinde bu durum geçerli diyebiliriz. Tabi doğal olarak kediler içinde durum böyle. Bu yazımızda, yetişkin kedilerimizin besin yönetiminde nelere dikkat etmemiz gerekeceğine değinmeye çalışacağız. Kediler hayatlarının bir yılını doldurduğunda yetişkinliğe erişir. Yetişkin kedinizin sağlıklı hayatına devam etmesi için tam ve dengeli beslenmesi gerekir. Aksi takdirde obezite ya da aşırı zayıflık, uyuşukluk ve benzerleri gibi sağlık sorunları gelişmeye başlar. Dostunuz yetişkinlik dönemine geçtiğinde, sağlığı için özel olarak formüle edilen yetişkin kedi maması tercih etmeniz temel önceliğiniz olmalıdır.

Yetişkin Kedi Maması

Biricik dostunuzu kaliteli, tam ve dengeli bir şekilde formüle edilmiş bir kedi mamasıyla beslemeye başladığınız zaman, farkı hemen anlayabilirsiniz. Yetişkin kedi mamaları dostlarımıza gözle fark edilebilecek kas yapısı, parlak ve güçlü tüyler, sağlıklı kemikler, ışıl ışıl parlak gözler ve dişler gibi değişiklikler sağlayacaktır. Bu olumlu değişikliğin sebebi, evcil hayvan maması üreten şirketlerin, her mamayı dostlarımızın yaşına ve cinsine uygun formüle etmiş olmasıdır. Yetişkinliğe erişen kedilerimizin ihtiyaçları olan protein, yağ, karbonhidrat, lif, vitamin ve mineraller, tam ve dengeli bir şekilde yetişkin kedi maması içerisinde bulunur. Bu saydığımız enzimlerin eksik veya fazla bulunması kedilerimizde sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden dostlarımızın her yaşam evresine uygun besin yönetimi tercih edilmelidir.

Kedi Maması Çeşitleri

Yaşlı kedinize, yetişkin kedinize verdiğiniz bir mamayı verirseniz sindirim sorunları yaşayabilir. Bu sebeple kedi maması çeşitleri yaşa, cinse, sağlık durumlarına bağlı olarak formüle edilir. Yetişkin kediniz için tercih edeceğiniz kaliteli, tam ve dengeli bir mama dostunuza sağlıklı ve uzun bir hayat sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı