Bilgi

Yorgunluk için Hangi Doktora Gidilir?

Günümüzde çok çeşitli sebeplerden yorgunluk ortaya çıkabilmektedir. Fiziksel ve duygusal enerji harcamalarının yoğunluğu sebebiyle ortaya çıkan yorgunluk hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmalısınız. Uygun olmayan yöntemler ile müdahale edilmemelidir.

Her Yorgunluk Belirtisi İncelenmeli

Devamlılığı konusunda inatçı bir yorgunluk yaşıyorsanız buraya dikkat etmelisiniz. İnsan vücudu her probleme bir tepki vermektedir. Sizin var olan probleminize vücudunuz sinyal veriyor olabilir.

Günlük dengeli beslenme, uyku düzenine uyum, spor vb. aktiviteleriniz olması gerektiği gibi ve hala yorgunluk çekiyorsanız, doktora başvurmanız gerekebilir. Hangi bölüme gidilir şeklinde ufak bir araştırma ile sonuca ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefonlar sayesinde sorunuza bulacağınız yanıt ile öncelikle nöroloji biriminden randevu alabilirsiniz. Aşağıda izlemeniz gereken yollar maddelendirilmiştir.

– Yorgunluk belirtileri izlenmeli.

– Günlük dengeli beslenme, uyku düzenine uyum, spor vb. aktivitelere önem verilmeli.

– Yine de çözüm bulunamıyorsa doktor yardımı alınmalı.

– Uygun birimden randevu alınmalı.

– İstenen tüm tahlil ve tetkikler yapılmalı.

– Sevk edilecek ek birim olursa, zaman geçmeden gidilmelidir.

“Yorgunluktur, Geçer” Fikri Yanlış

Yüksek performans dolayısıyla vücudun yorulması normaldir. Bu sonuç dışında kalan yorgunluklar acil olarak incelenmelidir. Geçmeyen yorgunluklar başta B vitamini eksikliği sebepli hastalıklar olmak üzere unutkanlık temelli hastalıkları tetikleyebilir.

Nörolojik olarak ilgilenilmesi gereken yorgunluk, farklı bölümlere görünülmesini gerektirebilir. Hangi bölüme gidilir sorusunun hastaneye gelinmeden önce cevaplanmış olmasına özen göstermelisiniz. Zira randevu almak ve uygun yer bulmak zor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı