Meslekler

Yunus Polisi Maaşı Ne Kadar?

Emniyet Müdürlüğü tarafından bir tür polis memuru olarak bilenen yunus polisleri diğer polislerden oldukça farklıdır. Bu sebeple yunus polis maaşları da oldukça farklılık göstermektedir. Bu konumuzda yunus polis maaşı ne kadar olduğu konusunda araştırmalarımız doğrultusunda faydalı bilgiler vererek yunus polis memurluğu hakkında da kısa bilgiler vereceğiz.

Olaylara müdahale etmek için özel kullandıkları motosikletler sayesinde ismini yunus olarak alan bu timde çalışan polisler, maaşları normal polis memurlarına göre farklılık göstermektedir. Her polis yunus olamayacağı için özel şartlar aranan bu meslekte özellikle sportif ve atletik bir yapıya sahip olmak en önemli özellik ise de kuvvetli olmak gerekmektedir. Olaylar ile direk birebir müdahale gerektiren bu mesleğin en büyük zorluğu budur. Bu sebeple diğer polis memurluğuna göre maaşlarının farklı olmasını sağlayan etmenlerden biri de bu olarak belirtilebilir. Bu sebeple şuanda yunus polis maaşları 4500 TL ile 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yok artık ya kim araştırdıysa kicindan element uydurmuş. Ben polisim. Yunus polisi olmak için A2 ehliyet olsun yeter tabi birde çok abartılı bir yaş olmasın 40 yaşında dahi olsan yeter. Böyle atletik sportif falan biraz abartılmış. Ayrıca maaş ben karakol polisi ile aynı kardeşim. Herhangi bir ekstra tazminat falan yok. Sallamayin.🤣

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı